Investícia do kvality, bio potraviny

Kvalita ingrediencií, ich pôvod, čerstvosť a nutričná hodnota sú podľa nás alfou a omegou celého stravovania. Samozrejme, nie je bio ako bio! Vôbec tu však nejde o to, aby ste naraz vykúpili celý bio obchod a zásobili sa potravinami, ktoré vám koniec koncov ostanú v špajzi, lebo vám aj tak nechutia. (Viď rôzne špeciálne bio potraviny – krekry, „polystyrény“ či bio sladkosti). Avšak, ak máme možnosť za pár eur naviac urobiť lepšie voľby, vybrať si lokálnych producentov a farmárov, tak prečo neinvestovať do kvality a podporiť poctivú výrobu?  

Menej je niekedy viac. 🙂

Pozrite si základný nákupný košík hodnotných potravín, ktoré viete dokonca nakúpiť aj cez internet s dovozom priamo k vám. 

Na čo si dať pozor?

Nie všetko s označením bio je zaručene zdravé. 🙂

Ako príklad sa dá uviesť mnoho produktov z bio obchodov. To, že majú keksy, cukríky, alebo dokonca aj instantná káva nálepku bio ešte neznamená, že sú bezchybné a stoja za to! A tak nie je všetko zlato, čo sa blyští a to čo sa k nám dostane z Rakúska, Talianska, či Nemecka. Ak je však producent transparentný a viete získať aspoň základné info o pôvode, tak smelo investujte do kvality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *