Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Keto ako životný štýl 🧈

Keto či ketogenická „diéta“ je zameraná na potraviny, ktoré obsahujú veľa zdravých tukov, primerané množstvo bielkovín a minimum sacharidov. Cieľom je získať viac kalórií z tukov ako zo sacharidov.

Denný príjem makroživín vyzerá nasledovne:

  • 75 % tukov
  • 20 % bielkovín
  • a len 5 % sacharidov.

Pri keto diéte si vyčerpáte zásoby cukrov, takže telo začne rozkladať tuky, aby získalo energiu. To vedie k produkcii ketónov, ktoré telo využíva ako palivo. Samozrejme, keďže telo spaľuje tuk, môže to viesť k chudnutiu.

Ketogénna diéta znižuje pocit hladu, čo potvrdzujú viaceré štúdie. Ak ľudia prijímajú menej sacharidov, prirodzene začnú menej jesť a chudnú bez väčšej námahy. Totiž konzumácia potravín s vyšším obsahom tukov a bielkovín nás zasýti na dlhšiu dobu.

Je veľmi dôležité, aby ste sa pri prechode na keto diétu nenechali odradiť. Zrejme najlepším pomocníkom sú MCT tuky, čiže MCT olej. Priamo v pečeni sa premieňajú na mastné kyseliny a ketóny, takže vaše telo si ľahšie zvykne na ich používanie. Odporúčame kombinácia masla, MCT oleja a kávy, ktorá vám dodá rýchlu a stabilnú energiu. Pozrite si presný postup prípravy Power Coffee.

Problém s cukrom nemusí byť v tom, že by ste ho nespálili. Je však zodpovedný za nekontrolovateľné návaly hladu. A jednou z možností, ako s tým skoncovať, je keto.