Poznávacie zájazdy

V rámci Powerlogy realizujeme 1 až 2-krát ročne poznávacie zájazdy na unikátne miesta osobne s Dušanom ako sprievodcom.

Aktívne zájazdy

 • Od svojho vzniku sme už 2-krát realizovali zájazd na Filipíny cez Singapur a Kuala Lumpur. Surfovali sme, cvičili jogu, poznávali kávu a street food.
 • Minulý rok sme navštívili Kaliforniu , biohackerskú konferenciu v Los Angeles, ale aj Yosemitský národný park či San Francisco.
 • Do budúcna pripravujeme eco resort zájazd Nikaragua –Guatemala, ale aj vysnívané Melbourne a potulky štátom Victoria na juhu Austrálie.

Gourmet zájazdy

Po prvej úspešnej spolupráci v lete 2018 organizujeme 5-dňový gurmánsky zájazd spoločne so Sí, Italy priamo do srdca do Toskánska.

Potulky po farmách, poznávanie regiónu, ubytovanie ako z rozprávky, degustácie a exkurzie vo výrobni olivového oleja a vína chianti, workshopy s Dušanom a grilovačka s Martinom Záhumenským.

Termín zájazdu je na Dušičky

31. 10. – 4. 11. 2018 / streda – nedeľa / 5 dní (4 noci)

REZERVUJTE HNEĎ NA [email protected]

 • 780,00 € / osoba / v izbe Economy
 • 800,00 € / osoba / v izbe Classic
 • 830,00 € / osoba / v izbe Superior
 • 890,00 € / osoba / v izbe Deluxe

*Cena platí pri obsadení izby 2 osobami, ak chcete ísť sólo, napíšte, vyriešime. Kto sa prihlási skôr, má väčšiu šancu vybrať si izbu podľa vlastnej preferencie.

Hodnota za vašu investíciu do zážitku z gurmánskeho Toskánska v novembri

 • 4 spoločné gourmet večere v lokálnych reštauráciách a na farmách aj s párovaním vína
 • grilovačka florentských steakov s Martinom Záhumenským a degustácia výnimočných sušených salám a vybraných syrov
 • degustácie vína chianti, ovčích syrov a hlavne exkurzie, na ktorých uvidíte kompletný proces zberu a výroby olivového oleja priamo v sezóne
 • návšteva slávneho vinárstva Antinori aj s kompletnou prehliadkou a degustáciou vybraných vín z regiónov Talianska
 • potulky a foto túra po toskánskych kopcoch, ideálne Nordic Walking + zrkadlovka (berte palice a objemné pamäťové karty)
 • poznávanie Florencie so skúsenou sprievodkyňou, história + street food na jeden deň
 • workshop základov dýchania a otužovania podľa metódy Wima Hofa a princípy životosprávy s Dušanom (dobrovoľné )
 • voľný program s osobnými odporúčaniami na Sienu alebo iné aktivity v regióne Chianti. (michelinské reštaurácie, návšteva historických mestečiek, wellness)

Počet miest je obmedzený na 16 s tým, že sme aj baby friendly!

Celý zájazd je možné absolvovať aj s deťmi, dieťa do 3 rokov má pobyt zdarma. Za príplatok vieme zabezpečiť aj pestúnku na pol dňa. Osobne však odporúčam radšej deti nechať doma dedkovi a babke.

Ubytovanie v toskánskej kamennej vile ako z filmu

Len 22 km od renesančnej Florencie sa v dedinke San Casciano in Val di Pesa nachádza štýlová usadlosť Baccetti.

Baccetti je čarovné rodinné „agriturismo“, ktoré vedú a o ktoré sa s láskou starajú srdečné sestry Beatrice a Francesca. Pôvod tejto rodinnej usadlosti, ktorá sa nachádza medzi mestami Florencia a Siena v prekrásnej oblasti Chianti len približne 18 km od Florencie, siaha až do 14. storočia. Usadlosť sa nachádza v krásnom panoramatickom prostredí obklopenom vinicami a olivovými hájmi. Nádherné okolie a blízkosť historických miest robia z usadlosti ideálne miesto v srdci Chianti pre všetkých, ktorí túžia prebádať tento región. Panoramatický bazén s výhľadom na okolité kopce s vinicami (v prevádzke od mája do septembra) a relaxačná masáž vám poskytnú dokonalý oddych po dni strávenom objavovaním kultúrnych a historických krás Toskánska.

Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Farmy, degustácie a spoločné talianske večery.
Plán programu je nabitý, pričom je pre nás dôležité, aby ste zažili stretnutia s lokálnymi producentmi a osobnými priateľmi Martina Záhumenského.

Zároveň nám záleží na štedrom autentickom stolovaní, ako je to u Talianov bežné. Ak teda očakávate malé porcie v zmysle fine dining, tak budete asi sklamaní. Cieľom nie je len ochutnať, ale aj spoznať vybrané gastronomické špeciality a produkty. Pri škole varenia sa budeme orientovať na jedlá podľa môjho gusta, čiže veľa práce so zeleninou, dobrými tukmi a kvalitným mäsom, prípadne syrmi. (Vegetariáni, nebojte sa, myslíme aj na vás). Pre aktívnych členov zájazdu ponúkam dobrovoľný workshop dýchacích cvičení a rannej rutiny pre skvelý štart produktívneho dňa a podľa záujmu môžeme rozvinúť aj ďalšie moje obľúbené témy ako funkčné potraviny a podobne.

Program zájazdu

Deň 1. – streda

16:00-19:00 hod. / Príchod a ubytovanie na usadlosti. Uvítací aperitív.
19:30 hod. / Uvítacia večera v maličkej rodinnej trattorii Casa Mia v dedinke Montefiridolfi.

Deň 2. – štvrtok

07:30 – 8:30 hod. / Workshop s Dušanom. Ranná rutina pre energický začiatok dňa.
08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

10:30 hod. /  Túra po toskánskych kopcoch zahalených do jesenných farieb, okolo obeda malá zastávka v dedinke Mercatale, kde sa v tento deň konajú trhy. Dáme si nejaké to espressko a v typickom street food stánku si pochutíme na obede – ochutnáme dobroty preslávené v tomto kraji.

14:30 – 19:00 hod. / Presunieme sa na čarovnú rodinnú farmu I Greppi di Silli, kde sa o nás postará celá rodina. Majiteľ Michelle nás povodí po svojom kráľovstve v čase olivobrania, budeme mať jedinečnú možnosť zažiť túto veľkú udalosť.

Po olivobraní sa s čerstvými olivami presunieme do lisovne, kde si pozrieme, ako sa lisuje olivový olej. Po návšteve lisovne sa vrátime na farmičku a prípravu večere prenecháme Martinovi Záhumenskému a Duškovi, ktorí nám na grile ukuchtia chutnú a vyváženú večeru, pri ktorej budeme ochutnávať oliváč a vínka z farmičky.

Oproti letnej akcii sa najviac teším na jesenné farby Toskánska a detailné vysvetlenie procesu výroby olivového oleja od zberu, cez čerstvé lisovanie, až po degustácie a olivové someliérstvo. Len upozorňujem, že po tomto zážitku si už v supermarkete olej asi nekúpite.

Deň 3. – piatok 

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

Voľný  program / (Môžete absolvovať individuálne Sienu a poobede sa presunúť do Florencie.)

14:00 – 17:00 hod. / Naša úžasná sprievodkyňa Štěpánka nás prevedie uličkami renesančnej Florencie a prezradí nám jej tajomstvá. Okrem histórie tohto mesta spoznáme aj jeho vône a chute.

(Individuálna doprava)

19:30 – 21:00 hod. / Ľahká vegetariánska večera s ochutnávkou vín priamo v našej usadlosti a Dušanovými mudrovačkami o zdravej gastronómii.

Deň 4. – sobota

08:30 – 10:00 hod. / Raňajky

11:00 hod. / Návšteva syrovej farmy, kde sa vyrába ovčí syr pecorino, k tomu výborné vínka a olivový olej. Prejdeme sa nielen po farme, ale aj po samotnom „laboratóriu“, v ktorom sa syry vyrábajú, a na záver si ich vychutnáme spolu s výbornými vínami.

13:00 hod. / Zavítame do slávneho vinárstva šľachtickej rodiny Antinoriovcov, kde absolvujeme prehliadku s malou ochutnávkou vybraných vín na konci.

14:30 hod. / Neskorý obed v reštaurácii vinárstva
(tento obed nie je zahrnutý v cene pobytu)

Voľný  program / (radi vám dáme tipy na výlety)

19:45 hod. / Rozlúčková večera vo vychýrenej miestnej reštaurácii Trattoria del Pesce, ktorá sa špecializuje na ryby a plody mora a ktorú vyhľadávajú domáci zo širokého okolia.

Cena zahŕňa:

 • Osobný prístup, raňajky a komplet večere, degustácie, workshopy a sprievodcovstvo Dušana Plichtu a grilovačku s Martinom Záhumenským.
 • Uvedený zážitkový program so štedrou degustáciou. Len pozor, degustácia vína nie je neobmedzená.
 • Ubytovanie na 4 noci s raňajkami a gourmet večerami, využívanie služieb usadlosti (wifi, parkovanie, denné upratovanie, bazén, raňajky), služby Sí, Italy.
 • Cena pre deti nad 3 roky bude individuálne prispôsobená. Pokiaľ sa podelíte o posteľ, štedré raňajky a jedlo (zvyčajne platí pre deti do 3rokov), tak je pobyt pre dieťa zdarma.

Cena nezahŕňa:

 • Dopravu do Toskánska a v Toskánsku. V Toskánsku ide o krátke presuny autami na neďaleké farmy a do 60 km je Siena. V Toskánsku sa takisto môže šoférovať aj po požití menšieho množstva vína.
 • Jedlo a nápoje mimo zážitkového programu, a teda obedy.
 • Opatrovateľku detí, či dokonca super inštruktorku plávania pre bábätká a malé detičky, ak bude záujem.

Ak by ste chceli v Toskánsku ostať dlhšie alebo pokračovať k moru, tak v Sí, Italy vám radi zabezpečia ďalší pobyt a program. Je tam veru čo robiť a poznávať.

Teším sa na super partiu, debaty a osobné stretnutia plné vzájomnej inšpirácie. Ak máte otázky, pokojne sa ma pýtajte.

 

#tuscany travel  #gourmet food  #lifetime experience

Každý týždeň môže byť krokom vpred

Odoberajte Powerlogy newsletter a získate -7 % na prvý nákup.