Náš príbeh a filozofia

Mnoho ľuďí sa nás pýta,  ako sme začínali….

Prečo BIO káva, ako nás napadlo mandľové maslo…

Prečo meniť tradičné raňajky a vôbec, že prečo kupovať BIO potraviny a skúšať netradičné a inovatívne recepty  ako je napríklad  káva s maslom, MCT smoothies, či špeciálny kolagén proteín do vašej polievky.

Začali sme s POWER COFFEE, pretože sme chceli riešiť problém priemernej kávy.

Bežná komoditná, či komerčná káva, alebo instant na počudovanie, niekedy ľuďom síce chutí (po pridaní mlieka a cukru), ale jej skutočný energetický potenciál je podľa nás otázny.

Osobne to asi najviac trápilo nášho zakladateľa Dušana Plichtu, známeho dobrodruha, cestovateľa, blogera, až biohackera. Vďaka svojim poznatkom z cestovania po plantážach a absolvovania viacerých odborných kurzov a tréningov z oblasti zlepšovania životosprávy pre zdravie a vysoký výkon, Dušan dospel k hypotéze pre zmayslenie:

Až 80% kávy, ktorú na Slovensku a v Čechách pijeme, nám energeticky viac škodí ako prospieva.

Dušan kávu miluje a fakt, že kávu ľudia označujú za neresť alebo nutné zlo pre povzbudenie, mu nedal spávať. Zároveň sa však každodenne stretal s klasickými problémami priemernej kávy:

 • priemerné zrná komoditnej kávy zmiešané v zmesi
 • obsah lacnej robusty a nepríjemná pachuť v ústach
 • nepríjemná kyslosť a nedopražené zrná
 • energetické nabudenie na 15 minút a následný prepad
 • pálenie záhy, nepríjemný pocit kyslosti na žalúdku
 • prepražené a mastné zrná s obsahom akrylamidov
 • priemerné mleté kávy s obsahom ťažko merateľných plesní v zrne
 • atď… dal by sa tu menovať celý reťazec negatív od selekcie zŕn, až po nesprávnu prípravu

Avšak tam, kde je problém, musí existovať aj riešenie, alebo ako Dušan často aj na prednáškach o ceste a kritériách kvality kávy hovorí:

“Život je príliš krátky na to, aby sme pili zlé víno a zlú kávu!“

A tak za niekoľko mesiacov bádania, testovania, degustácií a praženia, vznikla POWER COFFEE.

Výberová BIO káva, ktorá spĺňa všetky naročné kritéria kvality a spája v sebe chuťový a energetický potenciál a na ktorú sa jednoducho môžete spoľahnúť.

Aj keď je chuť subjektívna vlastnosť, ktorá záleží od vašich špecifických vnemov, veľmi dôležitá je aj forma prípravy. Tiež vieme, že nie je BIO ako BIO a aj v tomto segmente si treba vedieť vybrať kvalitu a nie komerciu.

recenzie

 

 

 

 

 

 

 

Skúsenosti našich fanúšikov a recenzie na POWER COFFEE nájdete tu.

Čo vám však vieme garantovať je to, že POWER COFFEE spĺňa všetky naše náročné kritériá kvality a degustovali ju viacerí prefesionálni kafeológovia či už zo Slovenska, Nemecka, Kolumbie či Brazílie.

ocoffee-logoEdgar Bressani, bývalí prezident Asociácie výberovej kávy v Brazílii:

„Ani kyslá, ani prepražená, ale za to silná a intenzívna svojím telom.“

coffeeconsulate-logo2_rgbStephen Swartz, zakladateľ Coffee Consulate, školiaceho a certifikačného centra v Nemecku:

„Adekvátne zvolené praženie pre silné Espresso bez defektov a nežiadúucej kyslosti“

A to nám teda do našej POWER filozofie naozaj sedí.

seed-to-cup-master

To ako to vyzerá vo vývoji v pražiarni si môžete pozrieť na tomto linku.

Po káve však nasledoval ďalší problém!

Tým problémom boli práve toľko diskutované raňajky, kde sme vďaka káve pochopili, že v ich kvalite sa skrýva obrovský vplyv na výkon, ale i náladu počas celého dňa. Postupne sme prišli na to, že na Slovensku a v Čechách sú kvalitné potraviny a najmä dobré tuky ešte v plienkach.

Zároveň sme si uvedomili aj to, že ak chceme zmeniť životosprávu ľudí k lepšiemu, tak nemá zmysel ich strašiť tým, čo všetko je plné cukru, lepku a konzervantov. Ak chceme niečo zmeniť, potrebujeme priniesť riešenia a chutné náhrady, ktoré si ľudia obľúbia.

Nie len vďaka čistej a originálnej chuti, ale aj pre ich energetický potenciál a teda pre ten subjektívny skvelý pocit energie, ktorý má človek po zdravom a chutnom jedle.

Tak vznikla kompletná vízia konceptu POWERLOGY – Inovatívnych raňajok a snackov pre aktívnych ľudí

Affil_980X200

V čom sú Powerlogy produkty unikátne?

POWERLOGY produkty, tak ako aj POWER COFFEE vždy prechádzajú komplexným vývojom a testovaním. Produkty sú vyrábané len z kvalitných surovín, ktoré spĺňajú náročné kritériá kvality.

Všetky produkty sú bez konzervantov, dochucovadiel, farbív, bez lepku, bez laktózy a bez klasického cukru (používame len kokosový v adekvátnych pomeroch pre optimálny fyziologický vplyv na cukor v krvi).

Prinášame vám tak inovatívne produkty zdravých tukov, sacharidov, alebo prírodných stimulantov, ktoré obsahujú:

 • 0% konzervantov, éčok a chémie
 • 0% bieleho a rafinovaného cukru
 • 0% lepku, pšenice, kukurice a sóje
 • 0% akrylamidov a mykotoxínov
 • 100% prírodných surovín a zdravú formu energie

Pre koho sú produkty POWERLOGY určené?

POWERLOGY sú pre všetkých, no ocenia ich najmä ženy, muži, rodičia, športovci, podnikatelia, manažéri, kreatívci, či študenti, ktorí hľadajú zdravú a chutnú podporu svojho aktívneho životného štýlu.

POWERLOGY produkty sa nevyhrocujú pre žiadny konkrétny výživový smer.  Aj preto chutia všetkým bez ohľadu na to, či ste všežravec, paleo, vegetarián, vegán, bezlepkáč, alebo len fungujete bez mlieka.

Veríme, že POWERLOGY produkty vám už aj v malom množstve prinesú veľa hodnoty a pri plnej chuti vám vylepšia zážitky z vašich raňajok či snackov.

Filozofia podnikania a edukačné materiály

Slovíčko POWER, ktoré tak často používame, je pre nás symbolom sily, charakteru, odvahy, zdravia, či výkonu, ktoré sa premieta do celej našej filozofie.

Filozofie , ktorá je postavená na inovácii a zdieľaní nových poznatkov pre vaše individuálne vylepšovanie životosprávy, posilňovanie zdravia, či výkonu. To všetko zo zámerom čo najlepšieho naplenia nášho potenciálu.

Nevieme ako vám, ale nám celkom dobre funguje táto rovnica:

powerlogy-rovnica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preto pod konceptom POWERLOGY nájdete vždy nové recepty a inšpirácie do zlepšovania životosprávy, alebo čo i len bežného nákupu potravín. Inšpiráciu pre váš POWER nákupný košík pre zdravie a výkon si kľudne stiahnite tu:

powerlogy nakupny kosik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://powerlogy.com/wp-content/uploads/2015/11/Powerlogy-efektivna-zivotosprava.pdf

A tak, či už si kúpite naše produkty, alebo nie, hlavne sa sústreďte na kvalitu a poctivosť.

Ak sa dá, skúste uprednostniť farmárov a poctivých producentov pred komerciou.

Lebo keď si to zrátate, tak myslíme, že nechcete vyhadzovať peniaze za prázne kalórie. A tak radšej menej, ale nech to stojí za to!

Vopred ďakujeme za vašu priazeň, ale aj konštruktívnu kritiku a nápady na zlepšenie. Rastieme najmä vďaka vám a veríme, že spolu prinesieme viac sily, našich raňajok a snackov.

S POWER pozdravom váš Powerlogy Team