🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Bulletproof Original Whole Bean Decaf Coffee 340 g

Bezkofeínová zrnková káva

Bezkofeínová zrnková káva pražená na stupni médium pochádzajúca z malých fariem s certifikátom Rainforest Alliance. 100 % Arabica, ktorá bola zbavená kofeínu šetrným švajčiarskym procesom Swiss Water® Process. Lahodná chuť s výraznými tónmi škorice, kakaa a lieskovcov.
24,90  s DPH
Jednotková cena 73,24 /kg

Bulletproof Original Whole Bean Decaf Coffee 340 g 24,90 
Bulletproof Original Whole Bean Decaf Coffee 340 g 24,90  s DPH

5 benefitov bezkofeínovej zrnkovej kávy Bulletproof Original Decaf Coffee

  • 100% % Arabica pochádzajúca z malých fariem.
  • Odstránenie kofeínu šetrným Švajčiarskym vodným procesom (Swiss Water Process)
  • Počiatočná chuť škorice, slivky a pomaranča, ktorá vyvrcholí kakaovo-orieškovým záverom.
  • Kávové zrná pražené na stupni medium, určené na domáce mletie.
  • Káva bez mykotoxínov.

Odporúčané dávkovanie: Na 250 ml vody odporúčame 2,5 lyžičky pomletej kávy.

Skladovanie: Kávu by ste mali skladovať v uzavretom vrecku alebo nádobe na suchom a chladnom mieste.

Čo je Švajčiarsky „vodný“ proces?

Je to jedna z najstarších dekofeínových metód. Po prvýkrát bola použitá vo Švajčiarsku v roku 1933, no vo svete sa začala využívať až o desiatky rokov neskôr. Pri tomto procese nie je použitá žiadna chémia.

Táto metóda spočíva v šetrnom namáčaní ešte zelených kávových zŕn do horúcej vody minimálne po dobu ôsmich hodín. Vodný roztok absorbuje kofeín zo zŕn a následne sa opakovane filtruje uhlíkom. Švajčiarskym vodným procesom sa káva zbaví až 99 % kofeínu bez toho, aby to výrazne ovplyvnilo jej chuť.

Od počiatku až po prvý dúšok, alebo: prečo je Bulletproof káva tou správnou voľbou

Bullerproof využívajú iba kávové zrná, ktoré sú zbierané ručne a udržateľne získavané od drobných pestovateľov podporujúcich miestne komunity. Všetky tieto malé farmy disponujú aj Rainforest Alliance certifikáciou, ktorá je garanciou kvality. Zaručuje, že sa dodržiavajú komplexné štandardy pre udržateľné poľnohospodárstvo, ostáva zachovaná biodiverzita a nie sú porušované ľudské aj pracovné práva zamestnancov. Pomáha tým spoločnostiam aj farmárom dosahovať lepšiu kvalitu výroby, zlepšovať vzťahy s odberateľmi, zákazníkmi a zvyšovať ich reputáciu.

Káva prechádza podrobnými laboratórnymi testami na odhalenie prítomnosti toxických chemických látok – mykotoxínov. Tie sú schopné vyvolať vážne zdravotné komplikácie, akými sú napríklad – tráviace problémy, bolesti hlavy či dokonca spôsobenie alergií. Takéto plesňové toxíny môžu vzniknúť pri neopatrnom skladovaní alebo spracovaní kávových zŕn. Najčastejšie pri odkôstkovaní, sušení alebo nesprávnom skladovaní ešte zelených kávových zŕn. Spoločnosť Bulletproof spolupracuje s pestovateľmi pri každom kroku spracovania, aby zabránila tvorbe plesní.

Kto je Bulletproof?

Bulletproof je spoločnosť zaoberajúca sa funkčnými potravinami, ktorými sa snažia dokázať, že „lepšie je bližšie, než si viete predstaviť“.

Svoju cestu odštartovali po tom, čo zakladateľ, Dave Asprey, objavil funkčnosť kombinácie kávy s MCT olejom a maslom. Zistil, že obsahuje kvalitné tuky pre trvácnu energiu.

Prevzatie zodpovednosti za svoje zdravie sa začína starostlivosťou o to, ako sa cítite.

Zloženie Bulletproof produktov je z tradičných a vedecky podložených ingrediencií. Cieľom je vytvoriť potraviny, ktoré posilnia myseľ, naštartujú vaše telo a pomôžu vám cítiť sa lepšie – bez tráviacich problémov. Žiadne Bulletproof potraviny neprešli genetickou modifikáciou a všetky sú bez lepku, neobsahujú žiadne farbivá ani sóju.

Zloženie a charakteristika chuti

  • Popis výrobku: Zrnková bezkofeínová káva s tónmi škorice, ovocia, kakaa a lieskovcov.
  • Hmotnosť: 340 g
  • Zloženie: Zrnková bezkofeínová káva
  • Alergény: Neobsahuje
  • Vyrobené v: USA

Recenzie na produkt 1

Your email address will not be published.

Vaše hodnotenie

Konecne decaf verzia kvalitnej kavy

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.