Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Prístup a filozofia podnikania

Kvalitné jedlo mení myslenie

Brain food menu prednaška Dušan PlichtaČlánok s týmto nadpisom vyšiel ako hlavná téma časopisu Profit 27. Novembra 2013 a spustil lavínu pozitívnej odozvy a uvedomenia čitateľov. Aj keď už prešlo viac ako 8 rokov, táto myšlienka vo mne stále rezonuje a stála aj za rozhodnutím založiť koncept potravín bez kompromisov, a teda v prvotriednej kvalite a chuti – Powerlogy.

Naozaj verím, že práve nový prístup k vedomej spotrebe a výberu nášho jedla, je tým najdôležitejším faktorom pre zlepšenie zdravia, energie, vitality a nášho životného prostredia.

Osobne vám vopred ďakujem za vašu investíciu do produktov Powerlogy.

A uisťujem vás, že ste tým prispeli k postupnej zmene prístupu ľudí k vnímaniu kvality a výživovej hodnoty čistých a nespracovaných potravín.

Aj vďaka vám môžeme ďalej rozširovať naše portfólio a realizovať edukatívne aktivity pre poznanie vedy o varení, produktov a základných pilierov zlepšovania životosprávy. Aj vďaka vám sa nám podarilo osloviť už takmer milión rodín, ktoré sa chcú vzdelávať a poznať energiu svojho jedla.

Či už si niekto vyberie z funkčnú líniu produktov ako kolagén, výberová káva, ghee maslo a MCT olej alebo preferujete skôr našu gurmánsku líniu Great Taste produktov nugát, pistáciový krém či olivový olej.

Najdôležitejšia je pre mňa vaša dôvera v kvalitu výroby a zloženia.

Priznám sa vám však možno trochu egoisticky, že Powerlogy produkty si vytváram v prvom rade pre seba a svoju rodinu. Jedlo je pre mňa totiž každodenným zážitkom spojenia čistej prírodnej chuti a funkčnej energie. Život je predsalen krátky na to, aby som robil kompromisy, keď to nie je nutné.

A tak som si z mojich poznatkov a konzultácií s odborníkmi definoval vlastné štandardy, podľa ktorých vyberám a tvorím potraviny bez kompromisov v chuti a zložení.

Teším sa, že som sa už s mnohými z vás stretol osobne prostredníctvom prednášok, seminárov, campov či len náhody. Vidím však, že sa formuje silná komunita POWER ľudí, ktorí na sebe pracujú a postupne zlepšujú svoje návyky.

Kaviareň Powerlogy space&coffee

Aj pre tento účel sme začiatkom roka 2019 otvorili naše nové priestory Powerlogy space&coffee v Bratislave. Na tomto mieste môžete napríklad ochutnať všetky naše Power Specials receptúry. Hlavne však na vybraných podujatiach stretnúť a spoznať skvelých ľudí s rovnakými hodnotami a získať nové poznatky pre zdravý, silný a naplnený život podľa vašich predstáv.

Optimálne zloženie jedla

 

Inšpirujte sa mojím overeným a fungujúcim pohľadom na optimálne zloženie nášho taniera a prispôsobte si ho podľa vašich individuálnych potrieb.

Pre novinky, pozvánky na eventy a najlepšie ceny funkčných potravín bez kompromisov v chuti sledujte náš newsletter (pridajte sa na konci tejto stránky).

Sila nech je s vami, priatelia, a nech vám kvalitné jedlo pomáha k vedomému mysleniu! 😊

Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy


Sociálna zodpovednosť a maximálna transparentnosť

Nemenej dôležitá je pre nás aj sociálna zodpovednosť a transparentnosť. Stojíme si za tým, že nemáme čo skrývať, a dokonca radi pozveme kohokoľvek nazrieť do výroby. Tú sa snažíme zabezpečiť lokálne, viac ako 90 % realizujeme na Slovensku a Českej Republike.

1. Pôvod surovín

Väčšina surovín, ktoré využívame, sú v BIO kvalite (viac v časti BIO certifikácia). Potrpíme si na kvalite vstupných surovín, ktorá musí byť prvotriedna. Pôvod každej suroviny obsiahnutej v jednotlivých produktoch nájdete na našej webstránke pri popise zloženia jednotlivých produktov.

2. Výroba produktov

Výrobu produktov pre nás zabezpečujú naši partneri. Powerlogy nevlastní žiadne výrobné závody ani stroje. Tak, ako nám záleží na kvalite surovín, nám záleží aj na kvalite ich spracovania.

Všetky naše produkty sa vyrábajú a plnia na Slovensku okrem Granoly, MCT olejov a Ghee. Je to z dôvodu, že pri týchto produktoch sme zatiaľ nenašli slovenského producenta, ktorý by bol schopný zabezpečiť dostatočnú kvalitu. Granola sa pre nás vyrába v ČR a producenta Ghee perfektnej kvality sme objavili v Slovinsku.
Výrobným procesom minimalizujeme dopad na životné prostredie v rámci BRC certifikácie.

3. BIO certifikácia

Väčšina našich produktov sa môže hrdiť označením BIO, ktoré na základe legislatívy prideľuje spoločnosť Naturalis. Niektoré ingrediencie v BIO kvalite nemáme, pretože buď jednoducho nie sú dostupné, alebo sú natoľko cenovo nerentabilné, že sme v rámci pomeru cena/kvalita uprednostnili suroviny bez BIO kvality. To však neznamená, že sú nekvalitnejšie, skôr že nami vybraný dodavateľ nepožiadal o certifikáciu. Za kvalitou všetkých surovín si nekompromisne stojíme.

4. Obaly a doprava

Obaly pre jednotlivé produkty, biologická odbúrateľnosť

Využívame dva typy obalov a to sklo v kombinácii s kovovými viečkami a plastovými etiketami a plastové, plne recyklovateľné vrecúška. V minulosti sme využívali papierové etikety, no zohľadnili sme požiadavky zákazníkov, ktorí chceli pohárom nájsť v domácnosti aj ďalšie využitia. Preto sme etikety zamenili za plastové, ktoré sa dajú jednoducho odlepiť a sú plne recyklovateľné. Okrem skla a viečok pochádzajú všetky naše obaly a etikety od slovenských výrobcov. Naším snom je mať všetky obaly plne biologicky odbúrateľné, avšak v súčasnosti neevidujeme možnosť takýchto obalov pri zachovaní rozumnej ceny produktov. Zároveň sa chystáme spustiť predaj produktov bezobalovou formou na našej bratislavskej prevádzke Powerlogy space&coffee.

Balenie zásielok

V roku 2018 sme vymenili plastové výplne zásielok za papierové. Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi množstvom spotrebovaného materiálu na balenie a prepravu a zabezpečením nerozbitnosti našich zásielok. Vzhľadom na to, že väčšina našich produktov je balená v skle, je to pre nás veľmi podstatné.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.