Časté otázky

Najčastejšie otázky týkajúce sa našich produktov, príslušenstva, účinkov na ľudské telo, nákupu a iné.

Ak tu nenájdete odpovede na svoje otázky, napíšte nám na adresu info@powerlogy.com.

Nákup

Je možný aj osobný odber alebo kde nakúpim vaše produkty?

Svoj internetový nákup si môžete osobne prevziať v Bratislave pod podmienkou predchádzajúcej platby prevodom na náš účet. Objednávky na osobný odber odosielame každý utorok a vo štvrtok, zastaviť sa po ne môžete nasledujúci pracovný deň v našom novootvorenom Powerlogy  Space&Coffee (Lamačská cesta 3/A 811 04 Bratislava – Patrónka pozri facebook)

Kaviareň sa nachádza vo vnútri business centra WESTEND, budova Generali.
Otváracie hodiny: PO – PIA, 8:00 – 17:00
Tel. číslo: 0948 870 701

Zoznam predajní a našich partnerov, ktorí predávajú niektoré naše produkty a kávu, nájdete na tejto stránke. Môžete im hneď zavolať. Tu je zoznam predajní: https://powerlogy.com/predajne/.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na info@powerlogy.com alebo na čísle +421 948 922 107, kde vám radi poskytneme všetky informácie.

Čo ak mi váš produkt nebude chutiť?

Garantujeme 100 % návratnosť peňazí!
Doteraz sa nám to stalo asi len v 1 % prípadov, takže sa vôbec nemusíte obávať zlej investície. My naše produkty používame každý deň, 100 % si za nimi stojíme a sme na ne patrične hrdí.
Ak vás napriek tomu sklamú, tak nám len napíšte na info@powerlogy.com a my vám obratom vrátime peniaze na účet. Keď totiž nedostanete hodnotu, ktorú očakávate, tak na to máte plné právo a nemusíte vymýšľať nijaké dôvody, aby sme vám reklamáciu uznali.
Férovosť voči našim zákazníkom a fanúšikom je pre nás prvoradá a vaša spätná väzba nám pomôže zlepšovať sa v oblasti nákupu, formy dodávok, komunikácie a vôbec. Za nedostatky v systéme doručovania nie sme 100 % zodpovední len my, aj preto potrebujeme vašu spätnú väzbu, aby sme chyby postupne odstránili.

Je možné kúpiť POWERLOGY produkty aj v kamenných obchodoch?

Áno, naše produkty nájdete v kamenných obchodoch po celom Slovensku, vyhľadať najbližšiu prevádzku môžete TU. Nakoľko sa však jedná o našich veľkoobchodných zákazníkov a nie naše vlastné predajne, ich predajné ceny nie sú totožné s naším e-shopom.

Máte vlastnú kamennú predajňu?

Áno, sen sa stal skutočnosťou 11.1. 2019 sme otvorili POWERLOGY space&coffee - kaviareň, showroom a predajňu v jednom, kde budete môcť ochutnať naše špeciality a zažiť zaujímavé prednášky či stretnutia komunity Power ľudí z celého Slovenska. Nájdete nás na Westend Square, Business Centrum, Lamačská cesta 3/A, hneď pri Patrónke (Bratislava).
Sledovať nás môžete na Facebooku alebo na Instagrame.

Môžem vám nadiktovať objednávku do telefónu/napísať objednávku do správy na FB/ poslať e-mailom?

Naše produkty, je možné si zakúpiť LEN prostredníctvom e-shopu alebo osobne v niektorých kamenných predajniach ( klikni TU )

Aké sú možnosti dopravy?

Objednávky zasielame prostredníctvom externých kuriérskych spoločností (3,66 € s DPH) alebo Slovenskou poštou- doporučene (3,66 € s DPH). Cena poštovného je rovnaká pri doručovaní na území Českej aj Slovenskej republiky. Pri objednávke nad 50 € je doprava zdarma.

Ak máte záujem o doručenie mimo SR a ČR napíšte nám na info@powerlogy.com a obdržíte aktuálny cenník dopravy.

Tovar je možné si vyzdvihnúť aj osobne na tejto adrese:

Powerlogy Space&Coffee
Lamačská cesta 3/A
811 04 Bratislava – Patrónka

pozri facebook

Kaviareň sa nachádza vo vnútri business centra WESTEND, budova Generali.
Otváracie hodiny: PO – PIA, 8:00 – 17:00
Tel. číslo: 0948 870 701

 

Zasielate produkty aj mimo Slovenska?

Áno, cez náš e-shop je možné si objednať produkty aj do Českej republiky, pričom cena poštovného ostáva rovnaká (pri objednávkach pod 50€ je cena poštovného 3,66€ s DPH, pri vyššej objednávke je doprava zadarmo). Pokiaľ máte záujem o doručenie produktov mimo územia SR alebo ČR kontaktujte nás na info@powerlogy.com. Zašleme vám aktuálny cenník dopravy a spoločne s vami spravíme objednávku.

Aké sú možnosti platby?

Vašu objednávku môžete uhradiť nasledujúcimi spôsobmi:

1.kreditnou alebo debetnou kartou - Visa, Maestro, MasterCard, DinersClub

2. pomocou aplikácie VIAMO

3.dobierkou - poplatok 1 euro

O produktoch

Dal by sa produkt Power Butter BIO 330 g označiť za RAW? Sú mandle pražené maximálne do 45°C?

Bohužiaľ nie, mandľové maslo nespĺňa kritériá RAW produktu. Pražíme síce pri nižších teplotách, no nie do 45C.

Ako je zaistené, že mandle v Power Butter BIO 330 g po zomletí nezoxidujú?

Vďaka špeciálnej technológii výroby - pastovaním. Orechy v konzistencii masla si zachovávajú svoju stálosť.

Prečo je na povrchu Vaších orechových masiel vrstva oleja? Nie je produkt pokazený?

Olejová vrstva je prirodezný jav, "ťažšie" maslo státim sedimentuje a na vrchu sa vyzráža olej. Je to zároveň prirodzená konzervácia, vrstva oleja zabezpečí, že produkt vydrží oveľa dlhšie ako je deklarovaná doba spotreby. Maslo nechajte postáť v teple a následne premiešajte a dosiahnete pôvodnú "kompaktnú" konzistenciu. Takýto produkt môžete bez obáv konzumovať.

V čom je Power Coffee iná ako bežné, komerčné alebo talianske kávy?

Bežné alebo takzvané komerčné kávy sú iný svet v porovnaní s Power Coffee. My sa totiž radíme do sveta výberovej kávy, ktorá reprezentuje iba 10 – 15 % trhu s kávou. Takto vyberáme do našich zmesí len kávu, ktorá získa viac ako 80 bodov zo 100 pri degustáciách a naceňovaní odborníkmi – someliérmi v pestovateľských krajinách po sezónnych zberoch. Aj keď výnimka potvrdzuje pravidlo, väčšina bežne konzumovaných káv patrí do množiny priemerných komerčných káv a nájdeme v nich viacero nedostatkov.

Ako najlepšie využiť Vaše mandlové maslo?

Tipy ako zakomponovať Power Butter BIO 330 g do Vašej životosprávy nájdete TU.

Ktorá z Powerlogy káv je najsilnejšia a najintenzívnejšia?

Jednoznačne náš bestseller – Organic Espresso, pretože je v ňom ako jedinom skombinovaná kvalitná robusta z Indie (10 %), a zároveň je pražené tak, aby ste z neho mali čo najintenzívnejší zážitok. Organic Espresso má vyšší obsah kofeínu, ako napríklad Smooth Arabika, ktorá je jeho pravým opakom s jemnou a krátkou dochuťou. Tieto kávy navyše dopĺňa Specialty séria, v ktorej vždy nájdete sezónnu plantážnu kávu unikátneho charakteru z limitovanej produkcie. Aj preto je jej cena vyššia a keďže ide o jednodruhovú kávu, tak aj jej charakter a chuť sú špecifické.

Je šupka z mandlí v Power Butter BIO 330 g odstránená? Mám obavy, pretože zvykne obsahovať jedovaté látky, ktoré pri častej konzumácii môžu byť nebezpečné.

Áno šupka je väčšinový problém bežných orechových a arašidových masiel, ktorý súvisí s kvalitou mandlí. U nás šupka odstánená nie je, pretože vieme, že práve v šupke je najväčšia koncentrácia vitamínu E a ďalšich dôležitých mikroživín. Mandle sú svojou kvalitou na vysokej úrovni a v BIO kvalite. Vybrali sme seriózneho dodávateľa mandlí, kde sa opierame o elimináciu pesticídov a chemikálií, laboratórne kontrolujeme obsah mykotoxínov a plesní tak bežných u komerčne predávaných orechov. Bohužiaľ s tým súvisí aj vyššia cena masla.

O ďalších možných problematických látkach sa dá polemizovať, lebo väčšie množstvá obranných antinutrientov sa vzťahujú buď na individuálne predizpozície a problémy s trávením alebo na konzumáciu viac ako 500 g mandlí denne a naraz. A to asi len tak nedáme, aj keď sa určite nájdu výnimky.  Oxaláty eliminujeme tým, že mandle sú pred spracovaním a pomalým pražením namočené. Vyskúšajte sami a ak by vám  produkt spôsoboval náhodou komplikácie, hneď vám 100% peňazí bez problémov vrátime.

Sú v ponuke Powerlogy aj mleté kávy alebo len zrnkové? Čo ak nemám mlynček?

Orientujeme sa prevažne na kávy zrnkové, ktoré si môžete čerstvo zomlieť a využiť tak naplno všetky benefity, ktoré naša káva ponúka, ale nájdete v ponuke aj kávu mletú Power Coffee Organic Espresso BIO Grounded 250 g  , ktorú si môžete vychutnať aj keď nemáte doma mlynček a ktorá sa skvele hodí na cesty alebo ako zdravšia alternatíva klasickej zalievanej kávy.

Aký je rozdiel medzi klasickou a upgraded verziou orechových masiel a nugátu?

Klasická verzia orechových masiel a nugátu má hustejšiu konzistenciu, obsahuje aj kúsky orechov a definujeme ju ako MASLO, kým upgraded verzie sú KRÉMY- hladké, bez kúskov, navyše obohatené o funkčné zložky MCT olej a kolagén.Upgraded verzia nugátu obsahuje nižšie percento cukru.

Môžu piť kávu tehotné a dojčiace ženy?

Vzhľadom na naše výskumy a skúsenosti z praxe si dovolíme povedať, že áno. Avšak veľmi záleží na kvalite kávy, jej množstve a individuálnej citlivosti na kofeín. Počas tehotenstva a v období dojčenia treba s kávou narábať opatrne. Týka sa to najmä celkovej dennej dávky prijatého kofeínu. Ak sa prekročí, tak sa môže dostať do pupočníkovej krvi alebo materského mlieka.

Dá sa však odhadnúť, čo je veľká dávka a čo je ešte v pohode? Vedeli ste, že espresso má len 60 mg kofeínu, a tak 2 kávičky denne, čiže 100 – 120 mg kofeínu, plodu, ale ani žene vôbec neuškodia? Väčšinou však ženy pijú väčšie dávky nekvalitnej instantnej kávy alebo nesprávne pripravenej kávy, ako napríklad veľké robustové „presso“, kde sa kofeín rapídne znásobuje, a to už môže byť problém.

Mamičkám teda odporúčame:

  • Vybrať si zdravú, kvalitnú zmes s nižším obsahom kofeínu, napr. ARABICA BLEND alebo SPECIALTY BRAZIL.
  • Pripravovať ju spôsobom, pri ktorom sa uvoľní menšie množstvo kofeínu. Ideálne je espresso, ristretto a nápoje na tejto báze ako cappuccino a latte.
  • Neodporúčame tureckú kávu ani inú dlho extrahovanú.
  • Znížiť dennú dávku na 1 – 2 šálky zdravého espressa, cappuccina alebo latte.

 

 

Čím sa Vaša čokoláda líši od bežných komerčných horkých čokolád?

Vysvetlenie, ako je to s našou Power Chocolate 70 % 125 g nájdete TU.

Čo môžem očakávať, keď do svojej životosprávy zahrniem Powerlogy produkty?

Našou víziou je vybrať pre vás top potraviny, ktoré vám aj v malom množstve prinesú vysokú hodnotu. Nejde nám len o podporu fyzického výkonu športovcov, ale najmä o zabezpečenie produktov, o ktoré sa môže oprieť každá domácnosť. Našou špecializáciou je zaobstaranie čo najlepšej výživy pre mozog a odstránenie mentálnej hmly či iných problémov, spôsobených práve nižšou kvalitou jedla, množstvom chémie a cukru. Veríme totiž, že nadpriemerný výkon si vyžaduje aj nadpriemernú životosprávu, ktorá chutí.
Naším cieľom je uľahčiť vám prípravu raňajok či snackov tak, aby vám chutili a aby ste sa na ne mohli energeticky a zdravotne 100 % spoľahnúť. Preto pre vás tvoríme zdravé a funkčné recepty a prinášame novinky v životospráve na blogu POWER LIFE.

Aké je spracovanie Power Cinnamon BIO 50 g? Jedná sa o celú alebo mletú škoricu?

Power Cinnamon BIO 50 g je je pomletá.

Aký je rozdiel medzi klasickým kokosovým olejom a vaším Power Coco Oil s prídavkom MCT?

Power Coco OIl sa oproti bežným kokosovým olejom výrazne líši vo vysokom obsahu MCT tukov (50 % ), vďaka čomu je vhodný aj pre ľudí, ktorým robia bežné tuky problémy. Kým extra panenský kokosový olej slúži ako jeden z najlepších zdrojov tukov pre prípravu jedál a dezertov, tak MCT je skvelá vychytávka pre okamžité získanie energie, tréning metabolizmu a super aktiváciu, či regeneráciu mozgu. Vianc info nájdete v tomto článku.

Je olivový olej Deortegas Extra Virgin Olive Oil BIO 500 ml vhodný aj na tepelnú úpravu jedál?

Olivový olej Deortegas spĺňa tie najprísnejšie kritériá výnimočnej chuti a kvality, zároveň má extrémne nízku kyslosť 0,1 % , ktorá zaručuje jeho odolnosť voči oxidácii pri tepelnej úprave. Avšak my túto špecialitku aj z hľadiska ceny a kvality odporúčame pre zachovanie všetkých výživných látok skôr na kuchyňu studenú a na záverečné dochucovanie jedál.

Na tepelnú úpravu jedál odporúčame tento olej: Deortegas Extra Virgin Olive Oil BIO 3 l

Ako správne skladovať olivový olej?

Olivový olej si udrží deklarované vlastnosti pri skladované v uzavretej sklenenej fľaši, v tme (tmavé sklo a miestnosť -napr. v komore), do uvedeného dátumu spotreby.

Naozaj Power Ghee BIO 410 ml neobsahuje kravskú bielkovinu ani laktózu?

Power Ghee sa vyrába dôsledným procesom trojitej filtrácie pre 100 % elimináciu laktózy, kazeínu a vody. Tento proces výroby zabezpečí stabilitu a čistotu, na ktorú sa môžu spoľahnúť aj ľudia so silnou intoleranciou na laktózu. Maslo dokonca vydrží čerstvé a voňavé až 8 mesiacov, a to bez skladovania v chladničke!

Je Power Ghee 410 ml vhodné aj na pečenie? Môžem ním nahradiť klasické maslo alebo niektoré rastlinné tuky?

Využitie Power Ghee:

  • Rovnako ako klasické maslo na priamu konzumáciu, či pridať do kaše alebo granoly.
  • Pridať do kávy s MCT olejom a rozmixovať.
  • Zakomponovať do domáceho pečenia alebo varenia ako zdroj zdravých a kvalitných tukov.
  • Výroba vlastných snackov v low carb až keto štýle, produkt neobsahuje sacharidy.
Aký je pomer C8:C10 v Power MCT Oil 500 ml?

Pomer kyseliny kaprylovej ( C8 ) a kyseliny kaprinovej ( C10 ) je kolísavý, ale v rozmedzí 70:30 resp. 60:40.

Je Power MCT Oil 500 ml vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy a deti?

Áno, Power MCT Oil je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy a deti od 3 rokov.

V súčasnosti sa veľa diskutuje o palmových plantážach, ktoré sa budujú kvôli zvyšujúcej produkcii palmového oleja, na úkor dažďových pralesov. Vyrába sa aj Power MCT Oil z jadier týchto paliem?

Toto je celá politcká téma, do ktorej sa neradi zasahujeme. My pracujeme s dodávateľom, ktorý získava olej priamo zo Srí Lanky z kontrolovanej produkcie, preto je aj cena vyššia. Palma olejová pochádza z kontrolovaného hospodárstva, kde sú regulované objemy a vylesňovanie je obmedzené. Palmový olej je produktom pre korporátny veľkoobchod a tam sa my nepúšťame. Sústredíme sa na našu kontrolovanú produkciu.

Veľkoobchod a spolupráca

Ako sa môžem stať maloobchodným predajcom Powerlogy produktov?

V záujme ďalšieho rozvoja našej spoločnosti sme pristúpili na nový spôsob distribúcie našich produktov pre veľkoobchodných partnerov. Od 15. 10. 2019 majú všetci naši veľkoobchodní partneri možnosť nakupovať produkty Powerlogy prostredníctvom nášho distribučného partnera, spoločnosti Premium Brands s.r.o. Naši noví kolegovia tiež prevezmú osobnú starostlivosť o vás.

Zvýhodnené ceny pre veľkoobchod platia pri objednávkach na kartóny. Kusové objednávky pre veľkoobchodných partnerov budú zrušené.

V prípade doplňujúcich otázok prosím kontaktujte našich kolegov z Premium Brands na info@premiumbrands.sk

Môžete nás finančne spoznorovať/zaslať vaše produkty ako výhru do tomboly na školskom plese/ na športovom turnaji a pod.?

Vzhľadom k tomu, že sme dostávali množstvo žiadostí tohto typu, máme momentálne podporu podobných podujatí pozastavenú. V prípade záujmu o spoluprácu na podujatiach väčšieho charakteru, prosím kontaktuje naše PR oddelenie na kristina@powerlogy.com.

Považujem sa za influencera, mali by ste záujem o spoluprácu so mnou?

Ambasádorov našej značky si starostlivo vyberáme a je pre nás dôležité, aby sa s našími produktami cítili úprimne stotožnení. Ak sa cítite ako hrdý ambasádor Powerlogy, tak nám neváhajte zaslať viac informácií o vašom blogu/FB lebo IG page/športovom pôsobení/a pod. na email kristina@powerlogy.com alebo do správy na našom Facebooku alebo Instagrame.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Power informácie do vašej schránky

Odoberajte Power newsletter a získajte -7 % na prvý nákup