Časté otázky

Najčastejšie otázky týkajúce sa našich produktov, príslušenstva, účinkov na ľudské telo, nákupu a iné.

Ak tu nenájdete odpovede na svoje otázky, napíšte nám na adresu [email protected]

Nákup

Je možný aj osobný odber?

Svoj internetový nákup si môžete osobne prevziať, ak ste si pri objednávke vybrali možnosť osobného odberu a platby vopred (kartou alebo prevodom).

Adresa kaviarne:
Powerlogy space&coffee
Lamačská cesta 3/A
841 04 Bratislava – Patrónka

pozrieť Facebook

Kaviareň sa nachádza vo vnútri business centra WESTEND, budova Generali.

O doručení objednávky na odberné miesto dostanete SMS. Následne si ju môžete vyzdvihnúť počas 2 týždňov. Pozrite si aktuálne otváracie hodiny na predajni.

Tel. číslo: +421 948 870 701

Zoznam predajní a našich partnerov, ktorí predávajú niektoré naše produkty a kávu, nájdete na tejto stránke. Môžete im hneď zavolať. Tu je zoznam predajní: https://powerlogy.com/predajne/.

Čo ak mi váš produkt nebude chutiť?

Garantujeme 100 % návratnosť peňazí!
Doteraz sa nám to stalo asi len v 1 % prípadov, takže sa vôbec nemusíte obávať zlej investície. My naše produkty používame každý deň, 100 % si za nimi stojíme a sme na ne patrične hrdí.
Ak vás napriek tomu sklamú, tak nám len napíšte na [email protected] a my vám obratom vrátime peniaze na účet. Keď totiž nedostanete hodnotu, ktorú očakávate, tak na to máte plné právo a nemusíte vymýšľať nijaké dôvody, aby sme vám reklamáciu uznali.
Férovosť voči našim zákazníkom a fanúšikom je pre nás prvoradá a vaša spätná väzba nám pomôže zlepšovať sa v oblasti nákupu, formy dodávok, komunikácie a vôbec. Za nedostatky v systéme doručovania nie sme 100 % zodpovední len my, aj preto potrebujeme vašu spätnú väzbu, aby sme chyby postupne odstránili.

Je možné kúpiť POWERLOGY produkty aj v kamenných obchodoch?

Áno, naše produkty nájdete v kamenných obchodoch po celom Slovensku, vyhľadať najbližšiu prevádzku môžete TU. Nakoľko sa však jedná o našich veľkoobchodných zákazníkov a nie naše vlastné predajne, ich predajné ceny nie sú totožné s naším e-shopom.

Máte vlastnú kamennú predajňu?

Áno, sen sa stal skutočnosťou 11.1. 2019 sme otvorili POWERLOGY space&coffee - kaviareň, showroom a predajňu v jednom, kde budete môcť ochutnať naše špeciality a zažiť zaujímavé prednášky či stretnutia komunity Power ľudí z celého Slovenska. Nájdete nás na Westend Square, Business Centrum, Lamačská cesta 3/A, hneď pri Patrónke (Bratislava).
Sledovať nás môžete na Facebooku alebo na Instagrame.

Môžem vám nadiktovať objednávku do telefónu/napísať objednávku do správy na FB/ poslať e-mailom?

Naše produkty, je možné si zakúpiť LEN prostredníctvom e-shopu alebo osobne v niektorých kamenných predajniach (klikni SEM)

Aké sú možnosti dopravy?

SR

Kuriér – 3,90 € | doprava k objednávke nad 50 EUR je zadarmo

Zásielkovňa – 3,90 € | doprava k objednávke nad 50 EUR je zadarmo

Osobný odber v Bratislave – 1,50 € | Westend biznis centrum, Lamačská cesta 3/A – naša kaviareň Powerlogy space&coffee → aktuálne otváracie hodiny na predajni

ČR

Kuriér – 5,90 € | doprava k objednávke nad 50 EUR je zadarmo

Zásielkovňa – 5,90 € | doprava k objednávke nad 50 EUR je zadarmo

Ak máte záujem o doručenie mimo SR a ČR napíšte nám na [email protected] a obdržíte aktuálny cenník dopravy.

Zasielate produkty aj mimo Slovenska?

Áno, cez náš e-shop je možné si objednať produkty aj do Českej republiky, pričom cena poštovného ostáva rovnaká (pri objednávkach pod 50 € je cena poštovného 5,90 € s DPH, pri vyššej objednávke je doprava zadarmo). Pokiaľ máte záujem o doručenie produktov mimo územia SR alebo ČR kontaktujte nás na [email protected]. Zašleme vám aktuálny cenník dopravy a spoločne s vami spravíme objednávku.

Aké sú možnosti platby?

Vašu objednávku môžete uhradiť nasledujúcimi spôsobmi:

1. kreditnou alebo debetnou kartou - Visa, Maestro, MasterCard, DinersClub

2. dobierkou - poplatok 1,50 €

O produktoch

V čom je Power Coffee iná ako bežné, komerčné alebo talianske kávy?

Bežné alebo takzvané komerčné kávy sú iný svet v porovnaní s Power Coffee. My sa totiž radíme do sveta výberovej kávy, ktorá reprezentuje iba 10 – 15 % trhu s kávou. Takto vyberáme do našich zmesí len kávu, ktorá získa viac ako 80 bodov zo 100 pri degustáciách a naceňovaní odborníkmi – someliérmi v pestovateľských krajinách po sezónnych zberoch. Aj keď výnimka potvrdzuje pravidlo, väčšina bežne konzumovaných káv patrí do množiny priemerných komerčných káv a nájdeme v nich viacero nedostatkov.

Je šupka z mandlí v Powerlogy Almond Butter odstránená? Mám obavy, pretože zvykne obsahovať jedovaté látky, ktoré môžu byť pri častej konzumácii nebezpečné.

Áno, šupka je väčšinový problém bežných orechových a arašidových masiel, ktorý súvisí s kvalitou mandlí. U nás šupka odstánená nie je, pretože vieme, že práve v šupke je najväčšia koncentrácia vitamínu E a ďalšich dôležitých mikroživín. Mandle sú svojou kvalitou na vysokej úrovni a v BIO kvalite. Vybrali sme seriózneho dodávateľa mandlí, vďaka ktorému eliminujeme pesticídy a chemikálie a laboratórne kontrolujeme obsah mykotoxínov aj plesní tak bežných u komerčne predávaných orechov. Žiaľ, s tým súvisí aj vyššia cena masla.

O ďalších možných problematických látkach sa dá polemizovať, lebo väčšie množstvá obranných antinutrientov sa vzťahujú buď na individuálne predizpozície a problémy s trávením, alebo na konzumáciu viac ako 500 g mandlí denne a naraz. Oxaláty eliminujeme tým, že mandle sú pred spracovaním a pomalým pražením namočené. Vyskúšajte sami a ak by vám náhodou produkt spôsoboval komplikácie, vrátime vám 100 % peňazí.

Ktorá z Powerlogy káv je najsilnejšia a najintenzívnejšia?

Jednoznačne náš bestseller – Organic Coffee Strong. Výnimočná indická cherry robusta dodáva tejto zrnkovej káve do kávovaru extra kofeínovú silu, ale aj komplexné a intenzívne telo. Pri domácej príprave espressa na pákovom stroji či automate sa môžete tešiť z extra cremy.

Čím sa Vaša čokoláda líši od bežných komerčných horkých čokolád?

Vysvetlenie, prečo sú naše čokolády výnimočné a hodnotné, nájdete v tomto článku.

Sú v ponuke Powerlogy aj mleté kávy alebo len zrnkové? Čo ak nemám mlynček?

Orientujeme sa prevažne na kávy zrnkové, ktoré si môžete čerstvo zomlieť a využiť tak naplno všetky benefity našej kvalitnej kávy. V ponuke však nájdete aj mletú kávu Woman Coffee Ground, ktorú si môžete vychutnať aj keď nemáte doma mlynček. Rovnako sa hodí na cesty alebo ako zdravšia alternatíva klasickej zalievanej kávy.

Aké je spracovanie Powerlogy BIO Cinnamon? Jedná sa o celú alebo mletú škoricu?

Naše balenia obsahujú vždy mletú škoricu.

Môžu piť kávu tehotné a dojčiace ženy?

Vzhľadom na naše výskumy a skúsenosti z praxe si dovolíme povedať, že áno. Avšak veľmi záleží na kvalite kávy, jej množstve a individuálnej citlivosti na kofeín. Počas tehotenstva a v období dojčenia treba s kávou narábať opatrne. Týka sa to najmä celkovej dennej dávky prijatého kofeínu. Ak sa prekročí, môže sa dostať do pupočníkovej krvi alebo materského mlieka.

Dá sa však odhadnúť, čo je veľká dávka a čo je ešte v pohode? Vedeli ste, že espresso má len 60 mg kofeínu, a tak 2 kávičky denne, čiže 100 – 120 mg kofeínu, plodu, ale ani žene vôbec neuškodia? Väčšinou však ženy pijú väčšie dávky nekvalitnej instantnej kávy alebo nesprávne pripravenej kávy, ako napríklad veľké robustové „presso“, kde sa kofeín rapídne znásobuje. To už môže byť problém.

Mamičkám teda odporúčame:

Vybrať si zdravú, kvalitnú zmes s nižším obsahom kofeínu, napr. Woman Coffee alebo Organic Coffee

Pripravovať ju spôsobom, pri ktorom sa uvoľní menšie množstvo kofeínu. Ideálne je espresso, ristretto a nápoje na tejto báze ako cappuccino a latte.

Neodporúčame tureckú kávu ani inú dlho extrahovanú.

Znížiť dennú dávku na 1 – 2 šálky zdravého espressa, cappuccina alebo latte.

Čo môžem očakávať, keď do svojej životosprávy zahrniem Powerlogy produkty?

Našou víziou je vybrať pre vás top potraviny, ktoré vám aj v malom množstve prinesú vysokú hodnotu. Nejde nám len o podporu fyzického výkonu športovcov, ale najmä o zabezpečenie produktov, o ktoré sa môže oprieť každá domácnosť. Našou špecializáciou je zaobstaranie čo najlepšej výživy pre mozog a odstránenie mentálnej hmly či iných problémov, spôsobených práve nižšou kvalitou jedla, množstvom chémie a cukru. Veríme totiž, že nadpriemerný výkon si vyžaduje aj nadpriemernú životosprávu, ktorá chutí.
Naším cieľom je uľahčiť vám prípravu raňajok či snackov tak, aby vám chutili a aby ste sa na ne mohli energeticky a zdravotne 100 % spoľahnúť. Preto pre vás tvoríme zdravé a funkčné recepty a prinášame novinky v životospráve na blogu POWER LIFE.

Je olivový olej Deortegas BIO Extra Virgin Olive Oil vhodný aj na tepelnú úpravu jedál?

Olivový olej Deortegas spĺňa tie najprísnejšie kritériá výnimočnej chuti a kvality, zároveň má extrémne nízku kyslosť 0,1 % , ktorá zaručuje jeho odolnosť voči oxidácii pri tepelnej úprave. Avšak, my túto špecialitku z dôvodu zachovania všetkých výživných látok, výnimočnej kvality a ceny odporúčame skôr na studenú kuchyňu a na záverečné dochucovanie jedál.

Ako správne skladovať olivový olej?

Olivový olej si udrží deklarované vlastnosti pri skladované v uzavretej sklenenej fľaši, v tme (tmavé sklo a miestnosť - napr. v komore), do uvedeného dátumu spotreby.

Naozaj naše ghee neobsahuje kravskú bielkovinu ani laktózu?

Powerlogy BIO Ghee sa vyrába dôsledným procesom trojitej filtrácie pre 100 % elimináciu laktózy, kazeínu a vody. Tento proces výroby zabezpečí stabilitu a čistotu, na ktorú sa môžu spoľahnúť aj ľudia so silnou intoleranciou na laktózu. Maslo dokonca vydrží čerstvé a voňavé až 8 mesiacov a to bez skladovania v chladničke!

Je vaše ghee vhodné aj na pečenie? Môžem ním nahradiť klasické maslo alebo niektoré rastlinné tuky?

Naše ghee môžete využiť:

Rovnako ako klasické maslo na priamu konzumáciu.

Pridať do kávy s MCT olejom a rozmixovať.

Zakomponovať do domáceho pečenia alebo varenia ako zdroj zdravých a kvalitných tukov.

Výroba vlastných snackov v low carb až keto štýle, keďže produkt neobsahuje sacharidy.

Aký je pomer C8:C10 v Powerlogy MCT Oil?

Pomer kyseliny kaprylovej (C8) a kyseliny kaprinovej (C10) je 70:30.

Je Powerlogy MCT Oil vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy alebo deti?

Áno, Powerlogy MCT Oil je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy a deti od 3 rokov.

V súčasnosti sa veľa diskutuje o palmových plantážach, ktoré sa budujú kvôli zvyšujúcej produkcii palmového oleja na úkor dažďových pralesov. Vyrába sa aj Powerlogy MCT Oil z jadier týchto paliem?

Toto je veľká téma, do ktorej neradi zasahujeme. My pracujeme s dodávateľom, ktorý získava olej priamo zo Srí Lanky z kontrolovanej produkcie, preto je aj cena nášho produktu vyššia. Palma olejová pochádza z kontrolovaného hospodárstva, v ktorom sú regulované objemy a vylesňovanie je obmedzené. Palmový olej je produktom pre korporátny veľkoobchod a tam sa my nepúšťame. Sústredíme sa na našu kontrolovanú produkciu.

Dal by sa produkt Powerlogy Almond Butter označiť za RAW? Sú mandle pražené maximálne do 45 °C?

Nie, mandľové „maslo“ nespĺňa kritériá RAW produktu. Mandle síce pražíme pri nižších teplotách, no nie do 45 °C.

Ako je zaistené, že mandle v Powerlogy Almond Butter po zomletí nezoxidujú?

Vďaka špeciálnej technológii výroby - pastovaním. Orechy v konzistencii „masla“ si zachovávajú svoju stálosť.

Prečo je na povrchu Vaších orechových masiel vrstva oleja? Nie je produkt pokazený?

Olejová vrstva je prirodezný jav, "ťažšie" maslo státim sedimentuje a na vrchu sa vyzráža olej. Je to zároveň prirodzená konzervácia, vrstva oleja zabezpečí, že produkt vydrží oveľa dlhšie ako je deklarovaná doba spotreby. Maslo nechajte postáť v teple a následne premiešajte a dosiahnete pôvodnú "kompaktnú" konzistenciu. Takýto produkt môžete bez obáv konzumovať.

Ako najlepšie využiť naše mandlové maslo?

Tipy akoho  zakomponovať do Vašej životosprávy nájdete napríklad v tomto článku alebo priamo v receptoch na našom blogu.

Veľkoobchod a spolupráca

Ako sa môžem stať maloobchodným predajcom Powerlogy produktov?

V prípade záujmu sa nám ozvite na náš zákaznícky servis:

[email protected]
+421 562 304 300

Prosíme vás, aby ste nás kontaktovali v pracovných dňoch v čase od 09:00 do 17:00 hod.

Môžete nás finančne spoznorovať/zaslať vaše produkty ako výhru do tomboly na školskom plese/na športovom turnaji a podobne?

Vzhľadom na to, že sme dostávali množstvo žiadostí tohto typu, máme momentálne podporu podobných podujatí pozastavenú. V prípade záujmu o spoluprácu na podujatiach väčšieho charakteru nás, prosím, kontaktujte na [email protected].

Považujem sa za influencera, mali by ste záujem o spoluprácu so mnou?

Ambasádorov našej značky si starostlivo vyberáme a je pre nás dôležité, aby sa s našími produktami cítili úprimne stotožnení. Ak sa cítite ako hrdý ambasádor Powerlogy, tak nám neváhajte zaslať viac informácií o vašom blogu, FB, IG či športovom pôsobení na email [email protected] alebo do správy na našom Facebooku alebo Instagrame.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Každý týždeň môže byť krokom vpred

Odoberajte Powerlogy newsletter a získate -7 % na prvý nákup.