🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

BEZ HISTAMÍNU

Powerlogy Organic Sauvignon Blanc 750 ml

Bezhistamínové, biele, suché a srdcom slovenské BIO víno

Bezhistamínové biele víno Sauvignon Blanc v BIO kvalite s oficiálnym certifikátom zo srdca Slovenska. Výber z hrozna 2017 D.S.C.
14,90  s DPH
Jednotková cena 19,87 /l
Ospravedlňujeme sa, tento produkt už nie je v ponuke. Pripravujeme pre vás nové potraviny. Prihláste sa na odber newslettra a o novinkách sa dozviete ako prví.

Powerlogy Organic Sauvignon Blanc 750 ml 14,90 
Powerlogy Organic Sauvignon Blanc 750 ml 14,90  s DPH

Vlastnosti, vďaka ktorým sa na naše víno bez histamínu môžete spoľahnúť:

 • 100% BIO certifikovaná kvalita a viac ako 18 ročná rodinná tradícia vinárstva.
 • Čistota bez pridaného cukru, s prirodzenou fermentáciou pod 16 °C.
 • Eliminácia vzniku zvyškového acetaldehydu a biogénnych amínov.
 • Význačná a citeľná chuť čerstvej broskyne, s vyváženou aciditou.
 • Komplexita a hladkosť vďaka ročnému zreniu v pivnici.
 • Detailné laboratórne testy na kontrolu minimálneho množstva síry a histamínu.

Powerlogy potraviny spĺňajú najvyššie kritériá kvality. Ich cieľom je spojenie čistej originálnej chuti a funkčnosti.

Veríme, že kvalitné jedlo mení myslenie a víno je pre nás vážený prírodný nápoj, ktorý si treba ctiť, vážiť a požívať vedome, pre radosť tela a duše. Nie je však víno ako víno a my sme chceli mať nielen prisľúbenú, ale aj laboratóriom overenú kvalitu a čistotu, ktorá nezoberie silu nášmu telu a hlave.

Jedinečný slovenský Sauvignon Blanc

Vlastný Sauvignon bol už niekoľko rokov snom zakladateľa Powerlogy, Dušana Plichtu. Dušan je nadšencom vína, absolvoval aj viacero someliérskych exkurzií a kurzov po svete, s cieľom spoznať štandardy chutného a čistého vína.

„Sauvignon ma očaril, keď som si plnil sen cestovania po Novom Zélande a v Marlborough som si kúpil ešte ako neznalý takú lepšiu fľašu. Už pri prvom dúšku ma ohromil a odvtedy nebolo cesty späť. Milujem sviežosť a ľahkosť vína, ktoré síce má jemnú aciditu, ale tá vie krásne prejsť do ovocného tela. Samozrejme, závisí od Terroir a spracovania, ale pre mňa je Sauvignon Blanc niečo ako čerstvé šťavnaté broskyne s trochou limetkovej štavy.“

Garantujeme nielen výnimočnú naturálnu chuť, ale hlavne 100 % čistotu a zloženie bez kompromisov v kvalite.

S nadšením vám tak prezentujeme organické víno Powerlogy BIO Sauvignon Blanc, ktorý sa nám podaril vyrobiť vďaka otvorenosti a výbornej spolupráci, s rodinným a profesionálnym vinárstvom Domin & Kušický, kde už 18 rokov razia profesionálnu a certifikovanú cestu, čistého BIO vína na Slovensku.

Čo znamená BIO víno?

Je to víno, ktoré pochádza z čistého prostredia a je spracované špecifickými postupmi. Je to víno, ktoré vám poskytne zážitok čistej chuti pri plnom zachovaní vstupnej kvality.

Jeho podstatu tvorí čistá pôda bez ťažkých kovov a pesticídov, pracovné postupy v symbióze s prírodou, hrozno v certifikovanej kvalite, jeho následné spracovanie správnymi technologickými postupmi, prirodzene nízky obsah histamínu – všetky tieto znaky nekompromisnej kvality. A v neposlednom rade láska k svojmu remeslu.

Chuťové aspekty

Pre pekné Sauvignony netreba chodiť do vinárskych diaľav (Nový Zéland), máme ich doma. Na terasách Veľkého Krtíša, zaliatych slnkom, sa pod registračným číslom A304025/0029 vypestovalo hrozno s cukornatosťou 23,1 NM, čo znamená prívlastok „výber z hrozna“.

Powerlogy BIO Sauvignon Blanc ponúka mimoriadne intenzívnu arómu a plnú chuť s jemnými kyselinkami. Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa sviežimi broskyňovými notami, žihľavovým dojazdom a vyváženou mineralitou, čo perfektne ladí k slovenským ovčím a kozím výrazným syrom.

Dodatočné info:

 • Popis výrobku: Bezhistamínové, biele, suché BIO víno.
 • Objem: 750 ml
 • Obsah alkoholu: 13 %
 • Macerácia hrozna: 2 hod.
 • Fermentácia: V oceľovom tanku pod 16 °C.
 • Zrenie: 23 mesiacov v oceľovom tanku pod 16 °C.
 • Kyseliny: 7,44 g/l
 • Cukor: 7,5 g/l
 • Siričitany < 111 mg/l
 • Histamín < 0,1 mg/l
 • Krajina pôvodu: Slovensko
 • Ročník: 2017
 • Kategória D.S.C.

Víno je, pochopiteľne, určené len pre dospelých zákazníkov. Kúpou Powerlogy BIO Sauvignon Blanc potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov.

Powerlogy Organic Sauvignon Blanc Six Pack + Nougat

Prvé bezhistamínové víno v BIO kvalite zo srdca Slovenska. A K tomuto klenotu dostanete chrumkavý lieskovoorieškový nugát GRÁTIS! Neobsahuje lepok, mlieko, palmový olej ani umelé konzervanty. Naopak, obsahuje BIO lieskovce z Talianska a pravé kakao. Doprajte si gurmánsky zážitok z oboch produktov.

Objavte viac

Recenzie na produkt 7

Your email address will not be published.

Vaše hodnotenie

Zdravím Vás Powerlogy. Včera mi prišiel od Vás balík. (Zasielate rýchlosťou blesku). Objednala som si prvýkrát od Vás víno a k tomu hneď dve flaše. A dobre som urobila. Mám histamínovú intoleranciu, ktorá sa mi prejavuje na koži. Po bežnom vypití vína mávam nepríjemné svrbenie a červené fľaky po tele. Avšak...Ja sa priznávam :D vypila som celú fľašu :D Vaše víno je tak úžasne chutné a k tomu žiadne nežiadúce účinky ráno. Samozrejme to nedoporučujem vypiť histaminikom naraz, ale ja som bola taká nadšená, že sa inak nedalo :D Jedno veľké ďakujem. Pretože svokor je vínkar, vyskúšala som už rôzne vína atď. Doteraz žiadne nesadlo až to Vaše. Ďakujem ♥️

Zobrala som toto vínko na návštevu ku známym ako dar, no zároveň som mala obavy, ako to dopadne, lebo známi sa trocha vyznajú do vín. A ja sama som to vínko nemala odskúšané, bol to trocha risk. Ale vzhľadom na to, že ma nikdy žiaden iný produkt od Powerlogy nesklamal (práve naopak!), tak som to riskla. A dopadlo to skvele! Vínko nás veľmi príjemne prekvapilo. Originálna chuť, ovocná vôňa, jemnosť, žiadne pálenie v krku alebo v žalúdku. Skvelý zážitok pre všetkých. Jednoducho kvalitka. Niet čo dodať.

Nie som veľmi milovník vina, no po ochutnani vina power sauvignon blanc, som skoro odpadla od úžasu. V živote som nepila tak chutne a vyvážené víno! Za mna top produkt , ale pri powerlogy má to neprekvapilo som veľkým fanúšikom tohto brandu a produkty zbožňujem 👌

Odkedy poznam toto vino tak nakupujem skoro vzdy prave to. Prijemna chut na pitie po veceri aj len tak k posedeniu. A bez toho, aby som to rano lutoval. Kvalita stoji za to.

Od POWERLOGY by som vínko nečakal, ale sme ochutnali. Výsledok? Dobre sa pije :-), žiadna pachuť v ústach, poctivá chuť, príjemná a nie agresívna vôňa a k tomu ešte aj čisté, bez zbytočností, takže Vám nebude zle. Za mňa výborné, vrelo odporúčam.

Sauvignon Blanc od Powerlogy je skutočne výborné víno. Bála som sa, či mi nebude v chuti niečo vadiť, ale ako chuť, tak aj jeho vôňa sú plné a famózne. Odporúčam ho aj ako darček, má naozaj krásnu fľašu. A ak máte problém s histamínovou intoleranciou rovnako ako ja, môžete si ho užiť hlavne bez obáv, že vám po ňom ostane nanič. Teda pokiaľ to nepreženiete s množstvom 🙂

Power Sauvignon Blanc BIO je vynikajúce kvalitné vínko, ktoré vrelo odporúčam ľuďom, ktorí majú histamínovú diétu. Touto chorobou trpí aj moja mamka, ktorá si víno odopierala, tak som sa rozhodla jej darovať práve toto vínko Power Sauvignon Blanc BIO. Vínko ma výbornú chuť a mamina nemala po jeho vypití žiadne tráviace ťažkosti. Veľmi sa potešila, že aj napriek histamínovej diéte, si môže dovoliť vínko. Za nás jedno veľké plus pre POWERLOGY. Ďakujeme

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.