Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

Kurkuma

Bioaktívna kurkuma a 4 hlavné benefity pre imunitu, metabolizmus a trávenie

Bioaktívna kurkuma a 4 hlavné benefity pre imunitu, metabolizmus a trávenie

Kurkuma je silná protizápalová bylina, ktorá sa po stáročia používa na liečbu rôznych ochorení. Tento koreň, ktorý je bratrancom zázvoru, je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a niekedy sa nazýva „indický šafran“, pretože má krásnu zlatistú farbu.

V článku nájdete aj kupón s 10 % zľavou pri kúpe:

Účinná zlúčenina kurkumy, kurkumín, sa skúma kvôli svojej schopnosti pôsobiť preventívne voči chorobám a zároveň pomáhať pri samotnej liečbe. Len pre zaujímavosť, kurkuma kúpená v obchode obsahuje iba 2-3 % kurkumínu.

Mnohé štúdie sa zameriavajú na veľmi koncentrované prípravky z kurkuminových doplnkov vo forme prášku, tabliet alebo extraktu určených na terapeutické dávkovanie.

Čítajte ďalej a spoznajte 4 hlavné benefity kurkumy v oblasti zdravia a lepšieho výkonu.

1. Protizápalový efekt a podpora optimálnych mozgových funkcií

Zápal je príčinou mnohých zdravotných stavov ako je metabolický syndróm, srdcové ochorenia a dokonca aj rakoviny. Ukázalo sa tiež, že zápal hrá hlavnú úlohu pri poklese kognitívnych funkcií. V týchto situáciách ponúka kurkuma svoje funkčné protizápalové vlastnosti, ktoré majú ochranný účinok pre náš mozog.

Zaujíma vás výživa mozgu? V tom prípade odporúčame náš komplexný doplnok Brain Focus. Vyskúšajte aktívne nootropiká, ktoré podporia vašu koncentráciu a pamäť. 🧠

Kurkuma dokáže zvrátiť niektoré biochemické zmeny spojené so starnutím mozgu a eliminovať výskyt ťažkých kovov v tele. Kurkuma nemá takmer žiadne nežiadúce vedľajšie účinky a organizmu neškodí ani konzumácia vo vysokých dávkach. Je teda vhodné zahrnúť kurkumu do našej stravy – čím viac jej bude, tým lepšiu prevenciu vzniku degeneratívnych ochorení si doprajeme.

2. Posilnenie imunity a boj proti voľným radikálom

Kurkuma je silným potenciálnym antioxidantom. Ukázalo sa, že kurkuma zvyšuje antioxidačnú kapacitu organizmu a pomáha bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi. To je obzvlášť dobré pre imunitný systém ako aj funkciu mozgu. Kurkuma tiež posilňuje prirodzenú antioxidačnú kapacitu organizmu a obranný systém.

Antigénové vlastnosti kurkumy prospievajú nášmu vzhľadu tým, že chránia pokožku pred poškodením voľnými radikálmi, ako sú napríklad látky znečisťujúce životné prostredie. Pridajte si teda pokojne 1-2 lyžičky kurkumy do svojho obľúbeného smoothie, alebo vyskúšajte naše bioaktívne kurkuma latte s ghee a MCT olejom u seba doma alebo v našej kaviarni.

3. Kurkuma pomáha posilňovať váš imunitný a kardiovaskulárny systém

Protizápalové, antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti kurkumínu robia z kurkumy zdravie podporujúcu potravinu. Kým kurkumín samotný nie je ľahko vstrebateľný do krvného obehu, jeho konzumácia s čiernym korením absorpciu zvyšuje a to vďaka účinnej látke čierneho korenia zvanej piperín. Jeden z osvedčených receptov je studený čaj so zázvorom a štipkou čierneho korenia.

Našou overenou a jednoduchou formou zlepšenia trávenia a posilennia imunity je kombinácia 1 ČL Powerlogy BIO Kurkuma + 1 ČL Powerlogy BIO Ghee, ktoré rozmiešate v 50 ml horúcej vody.

Kurkumín pomáha zmierniť veľa rizikových faktorov, ktoré stoja za kardiovaskulárnymi chorobami. Jeho najväčší prínos v prevencii kardiovaskulárnych chorôb spočíva v zlepšení funkcie endotelu, čo je vnútorná výstelka ciev. Niekoľko štúdií naznačuje, že kurkumín zlepšuje túto funkciu až do takej miery, že ju porovnáva so samotným cvičením, ktoré tiež tieto funkcie podporuje. Takže ak nestíhate ísť cvičiť, aspoň si do svojho smoothie pridajte 1-2 lyžičky kurkumy.

Ochutnajte našu zmes BIO kurkumy, zázvoru, škorice, čierneho korenia a ďalších exotických korenín. Powerlogy BIO Kurkuma je silným pomocníkom zdravia a ľahko ho zakomponujete do rozličných jedál aj nápojov. Využite kupón kurkuma10 a kúpte si našu zmes korenín s 10 % zľavou.

4. Zlepšenie trávenia a problémov s mikrobiómom

Nie nadarmo sa hovorí, že tráviaci trakt až na 80 % zodpovedá za silu imunitného systému. Črevný mikrobióm je súhrn baktérií v hrubom čreve, ktoré majú na starosť premenu nestráviteľných zvyškov potravín, hlavne vlákniny, na ďalšie metabolity a plyny. Určite si dokážete predstaviť, akú paseku dokáže narušená črevná mikroflóra narobiť. Tomuto stavu hovoríme disbióza a má širokú škálu vplyvov na náš organizmus.

Črevnú mikroflóru dokáže narušiť dlhodobý nezdravý životný štýl, stres, častá konzumácia alkoholu, cukru, bielej múky a v zásade všetkého, čo pre nás nie je prirodzené. Problémy s najväčšou pravdepodobnosťou pocítite aj po užívaní antibiotík či niektorých ďalších liekov. Kurkuma vie byť aj v tomto prípade maximálne nápomocná. Napríklad slepačí vývar s kurkumou je hotový liek a pôsobí ako balzam pre váš tráviaci trakt.

Kurkuma a kurkumín boli rozsiahlo študované pre ich úlohu pri liečbe rakoviny a prevencii tvorby rakovinových buniek. Výsledkom boli mnohé sľubné nálezy v štúdiách na zvieratách a ľuďoch.

Tipy pre využitie kurkumy vo vašej kuchyni

Kurkuma je charakterizovaná ako korenie. Z vedy o varení dobre vieme, že korenie je najlepšie kombinovať s kvalitnými tukmi nie len z dôvodu chuti, ale aj z dôvodu funkčnosti a zdravotného efektu na organizmus. Aktívna zložka kurkumy je kurkumín, a ten je veľmi dobre rozpustný v tukoch. Preto sa, samozrejme, odporúča konzumovať s jedlom či nápojom obsahujúcim tuky.

Naše 3 najlepšie kombinácie sú:

Ako bonus odporúčame našu novú bielu, respektíve žltú kurkumovú čokoládu! 😊 Obsahuje takmer 2x menej cukru než bežné biele čokolády a je vhodná pre vegánov aj histaminikov. Funkčnosť čokolády sme podčiarkli protizápalovou kurkumou. Využite kupón kurkuma10 a kúpte si Powerlogy kurkumovú čokoládu s 10 % zľavou.

Ako ste sa vyššie dočítali, pre skutočné zhodnotenie kurkumy je nevyhnutné konzumovať ju s čiernym korením. Jedna štúdia preukázala, že čierne korenie zlepšuje vstrebávanie kurkumínu až o 1000 %.

V Powerlogy BIO Kurkuma sme skombinovali všetky tieto poznatky a vytvorili optimálny a komplexný mix kvalitných BIO korenín aj s extra adaptogénmi. Ochutnajte silu pravých korenín overte si ich vplyv na vaše zdravie.

Powerlogy zlaté mlieko

Je to náš overený recept, ktorý môžete ochutnať aj priamo u nás v Powerlogy space&coffee. Postup je jednoduchý, nápoj zohrejte ako teplé mlieko a poriadne vymixujte tyčovým mixérom.

Vďaka výhodnému balíčku si nápoj môžete jednoducho pripraviť aj doma. Dvojica hrejivého BIO korenia a rýchlej energie z MCT tuku vás podrží aj v náročnejších časoch. S Powerlogy Immunity Packom pomôžete svojmu telu a podporíte imunitu čistými potravinami. Využite kupón kurkuma10 a kúpte si tento balíček s 10 % zľavou.

Záver

Kurkuma je naozaj všeliek a vytŕča z radu byliniek. Môže sa popýšiť svojimi pestrými účinkami na naše zdravie. Aj preto ju vedci často radia k adaptogénom, čo sú prírodné rastliny, ktoré pomáhajú vyrovnávať našu hormonálnu sústavu. Nie nadarmo ju v Indii nazývajú prírodným antibiotikom. Kurkuma, či už vo forme prášku alebo koreňa, by preto nemala chýbať v každej domácnosti. No a keďže často pochádza z Indie, jednoznačne ju odporúčame v BIO kvalite.

Komentáre 1

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

píšete, že kurkuma predávaná v obchode obsahuje iba 2-3% kurkumínu...kde sa potom dá kúpiť čistá kurkúma ?

Dobry clanok, len tam mate 2 preklepy, "Ochutnajte silu prevých korenín " a "ktorý môžete ochjutnať aj priamo".

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.