Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Zdravá strava a chudnutie: Upgrade-ovaný plán dlhodobého úspechu

Zdravá strava a chudnutie: Upgrade-ovaný plán dlhodobého úspechu

Nielen na prelome starého s novým, ale aj uprostred rozbehnutého roka prichádza rozhodnutie o zmene životného štýlu. Častokrát bývajú dôvodom na zmenu zdravotné problémy, znížená výkonnosť pri bežných denných aktivitách či práci, a zhoršený spoločenský život. Inokedy sú novoročné predsavzatia motivované túžbou lepšie vyzerať, zlepšiť kondíciu či dosiahnuť športový cieľ.

Nech sú dôvody pre vašu zmenu akékoľvek, poradíme vám, ako si svoje chudnutie naplánovať a úspešne realizovať. Hneď na začiatku prezradíme, že chudnutie je procesom dlhodobým, zázračná skratka neexistuje. Ako teda začať s chudnutím?

Ako schudnúť

Každý, kto to s chudnutím myslí vážne, pravdepodobne v minulosti už absolvoval nejakú formu diéty, ktorá sľubovala zázračný úbytok na hmotnosti. Tieto diéty majú spoločné najmä to, že rozvrátia metabolizmus, poškodzujú zdravie a sú neúčinné.

Ozajstné chudnutie trvá dlhšiu dobu, lebo je prirodzené. Telo sa prebytkov zbavuje postupne, a preto je takéto chudnutie trvácne. Na dosiahnutie úspechu budete preto potrebovať čas, motiváciu, kvalitnú stravu a fyzickú aktivitu. Kľúčom k úspechu je jeden základný princíp – prijať do tela menej energie ako jej dokážete minúť. Nezabúdajte však, že jedlo nie je iba o kalóriach. Cieľom nemá byť schudnutie s riskovaním podvýživy. Potrebujeme kvalitnú stravu, aby sme získali vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu či dôležité aminokyseliny. A keď zachováte správne množstvo jedla ste na najlepšej ceste k pevnému zdraviu aj postupnému chudnutiu, ak ho vaše telo potrebuje.

Ako začať? – najprv motivácia a cieľ

Na samotnom začiatku je kľúčové mať ozajstnú a jasnú motiváciu spolu s konkrétnym cieľom. Neurčitá motivácia veľmi rýchlo vyprchá, konkrétny cieľ musí byť merateľný. Príkladom môže byť postupný úbytok hmotnosti (1 kg za dva týždne), dlhšia trasa pri každom behaní alebo chôdza do práce namiesto auta či MHD. Následne je potrebné prispôsobiť spôsob dosiahnutia. Najefektívnejšou je cesta úpravy stravy, zaradenia vyššieho objemu fyzickej aktivity a navýšenie množstva bielkovín v každej porcii.

Zdravá strava na chudnutie

Pri úprave stravy sa rozhodne vyhýbajte nárazovým zmenám. Na začiatku je dobré zmenšiť porcie jedla v priebehu celého dňa, následne rozložiť denný príjem potravy na viacero jedál. Jedzte pravidelne počas dňa menšie ale zdravé porcie. Postupne vymieňajte nezdravé potraviny za tie zdravé. Nielenže budú prospešné pre celkové zdravie, postarajú sa tiež o rýchlejšie a efektívnejšie chudnutie. Vyhýbajte sa hladovaniu a drastickým diétam.

Ak napríklad pijete sladené nápoje, tie môžete vymeniť za čistú vodu alebo nesladený čaj a výrazným spôsobom si pomôžete. O dostatok energie sa báť nemusíte, o ten sa postará pestrá a pravidelná strava.

Čo jesť ráno

Raňajky sú prvé jedlo dňa, preto ich nepokazte kalorickou bombou v podobe sladkostí alebo nezdravých údenín. Odporúčame siahnuť po raňajkových cereáliách Powerlogy Upgraded Chocolate Granola, ktoré obsahujú vlákninu, kvalitné bielkoviny aj zdravé sacharidy. Znižujú hodnotu „zlého” LDL cholesterolu, neobsahujú lepok ani žiadne pridané cukry.

Granola výborné ladí s lieskovoorieškovým nugátom Powerlogy Upgraded Nougat Cream. Rovnako neobsahuje pridaný cukor a má množstvo prebiotickej vlákniny.

Chutný a zdravý obed

Obed alebo večeru jednoducho vyriešite s Powerlogy Upgraded Sport Protein, ktorý zabezpečí prísun bielkovín. Vďaka pridaným MCT tukom funguje taktiež ako rýchle palivo. Navyše, ak pridáte do vášho proteínového nápoja Powerlogy Upgraded Nougat Cream postaráte sa aj o príjem prebiotickej vlákniny a zabezpečíte si tým zdravé zasýtenie. Takýto proteínový náhradu jedného jedla počas dňa.

Veľkým pomocníkom pri obedoch aj večerách je tiež Powerlogy Organic Olive Oil Hojiblanca. Extra panenský BIO olivový olej je zdravým tukom, ktorý ľahko zakomponujete kamkoľvek.

Zdravé maškrty na chudnutie

Počas dňa sa určite dostaví chuť na niečo sladké. Aj tento problém sa dá vyriešiť zdravo – siahnite po proteínovej tyčinke s kolagénom. Powerlogy Upgraded Collagen Bar obsahuje vlákninu a pocit hladu sa tak skoro nedostaví. Kolagén pomôže kĺbom aj šľachám, ktoré budú pri cvičení podávať maximálny výkon bez obmedzení. Každá tyčinka dodá telu až 14 g bielkovín.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.