Stihnite posledné dni veľkej jarnej akcie

PRE HISTAMINIKOV

Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl

Probiotiká, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu

Probiotiká Histabiotics regulujú prirodzenú tvorbu histamínu a sú vhodné pre zníženie vplyvu potravinových intolerancií – aj histamínovej intolerancie. Jedna kapsula obsahuje 10 miliárd probiotických baktérií. Produkt je vhodný aj pre vegánov.
39,90  s DPH

Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl 39,90 
Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl 39,90  s DPH

V holistickom prístupe funkčnej medicíny k nášmu tráveniu, imunite a celkovému mentálnemu aj fyzickému zdraviu hrá ľudský mikrobióm kľúčovú úlohu. Nie nadarmo sa v čínskej medicíne po tisícročia označoval ako druhý mozog.

Vybrať však naozaj živé a funkčné probiotiká s prebiotikami, ktoré prispejú k významnej podpore črevnej mikroflóry nie je ľahké. Na trhu nájdete veľa riešení, ktoré môžu krátkodobo pomôcť, ale ich sila nie je dostačujúca na trvalejšie premodelovanie črevnej flóry.

Z osobných skúseností môžem smelo odporučiť vybrané produkty Wild & Coco z Českej Republiky. Osobne poznám ich vývojárov, ktorí na trh prinášajú jedny z najkomplexnejších symbiotík. Ich efekt som pocítil už za 3 dni užívania a plne spĺňajú moje 3 silné štandardy:

 • Inovatívnosť – citlivo zvolená zmes probiotických kmeňov, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu.
 • Synergia a výber funkčných foriem – komplex až 28 špecifických kmeňov baktérií spoločne s prebiotikami pre synergický efekt.
 • Dôvera v pôvod a výrobu – eliminujú chemické spracovanie, sú 100 % bez lepku, mlieka či umelín a nepoužívajú lacné kapsule, ktoré majú nežiadúce vedľajšie účinky na trávenie a náš mikrobióm.

– Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy

Priateľské baktérie pre citlivé črevá

Histabiotiká môžu harmonizovať vaše trávenie dvoma spôsobmi:

1. Zmierniť existujúcu potravinovú citlivosť alebo histamínovú intoleranciu. Histabiotiká pomáhajú dlhodobo regulovať histamín pri už existujúcej potravinovej citlivosti alebo histamínovej intolerancii.

2. Podporiť zdravie čriev a znížiť priepustnosť črevnej steny. Histabiotiká podporujú obnovu črevnej steny a udržiavanie jej optimálneho stavu. To je veľmi užitočné pri riešení problémov s nepriepustnými črevami (tzv. „leaky gut“), ktoré môžu viesť k novej citlivosti na potraviny.

Fungujú inak ako bežné probiotiká

Všetky priateľské bakteriálne kmene sa starajú o zdravie našich čriev, ale tu sa podobnosť končí. Niektoré bakteriálne kmene produkujú histamín, zatiaľ čo iné sa histamínom živia a pomáhajú ho regulovať.

Bežne používané probiotické kmene – Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus – produkujú histamín, preto väčšina fermentovaných výrobkov zvyšuje hladinu histamínu.

Histabiotics sú jedinečnou zmesou 6 priateľských bakteriálnych kmeňov, ktoré regulujú hladinu histamínu. Tieto probiotiká budú skutočne harmonizovať vaše trávenie.

Zdravý mikrobióm zabezpečuje:

 • vstrebávanie živín z potravy
 • odolnosť voči infekcii
 • emocionálnu stabilitu a radosť
 • výrobu tepla
 • zníženie stresu

Čo je histamín?

Histamín je hormón, ktorého má mnoho z nás v tele viac, ako potrebuje. Zvýšené hladiny sa zvyčajne spájajú s rôznymi alergiami, potravinovou citlivosťou, histamínovou intoleranciou a inými odchýlkami od normálneho zdravého stavu. Nadmerne vysoké hladiny histamínu môžu následne spôsobiť tráviace ťažkosti, vyrážky, opuchy, kašeľ, kýchanie, poruchy spánku a ďalšie problémy.

Ako zistím, či mám zvýšenú hladinu histamínu?

Môže sa merať testom u lekára alebo samovyšetrením z krvi alebo stolice. Zároveň si môžeme dať záležať na pocitoch. V prípade zvýšenej hladiny histamínu sme preťažení, chce sa nám kýchať, zle spíme, sme nepokojní.

Čo presne sa deje v črevách po užívaní Histabiotics?

Tieto vybrané probiotické baktérie regulujú aktivitu žírnych buniek (zodpovedných za produkciu histamínu) a posilňujú zdravie črevnej steny (rôznymi mechanizmami – väčšina kmeňov pomáha odbúravať nadbytočný histamín znížením regulácie IgE a histamínových receptorov a zvýšením regulácie protizápalových látok). Všetky tieto mechanizmy vedú k zníženiu nadbytočného histamínu, ktorý sa produkuje práve v nefunkčnej črevnej stene a činnosťou žírnych buniek.

Optimálne užívanie

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Balenie obsahuje 15 dávok (30 vegánskych kapsúl).

Odporúčané dávkovanie: 1-3 kapsuly ráno na lačný žalúdok. Ak začínate, zvyšujte počet kapsúl každý týždeň o 1 denne.

Skladovanie: Pri izbovej teplote na suchom tmavom mieste.

Odpovede na časté otázky

Môžu probiotiká Histabiotics užívať tehotné/kojiace ženy a malé deti?

Áno. Kapsula môže byť nebezpečná pre deti mladšie ako 3 roky, preto odporúčame obsah kapsuly vyliať a rozmiešať v nápoji.

Môžu histabiotiká niekomu ublížiť?

Ľudia, ktorí majú výrazne zníženú imunitu, napr. v dôsledku chemoterapie a pod., by sa mali pri užívaní lieku Histabiotics poradiť so svojím lekárom. Osoby s alergiou alebo citlivosťou na kukuricu by mali prípravok užívať postupne a v prípade ťažkostí ho prestať užívať.

Kedy pocítim účinok probiotík? A ako dlho ich treba užívať, aby došlo k dlhodobému efektu?

Prvý účinok sa dostaví približne po týždni pravidelnej konzumácie. Dlhodobý účinok príde po troch až šiestich mesiacoch.

S ktorými liekmi by sa nemali Histabiotics kombinovať?

Histabiotics by sa nemali súbežne kombinovať s inými probiotikami (iné probiotiká budú pravdepodobne navyšovať histamín, navyše kultúry budú spolu bojovať o potravu) alebo kortizónom (výrazne zníži účinnosť Histabiotics).

Pri užití spolu s antibiotikami je potrebné Histabiotics jesť aspoň 4 hodiny pred alebo po dávke antibiotík. Histabiotics budú mať v takom prípade menšiu mieru osídlenia čreva. Na druhú stranu podporia vaše črevo v ťažkom období, keď sú vaše vlastné baktérie ničené antibiotikami.

Čo presne sa deje v čreve pri užívaní Histabiotics?

Tieto vybrané probiotické baktérie regulujú aktivitu žírnych buniek (tie sú zodpovedné za vytváranie histamínu) a zdravie črevnej steny (rôznymi mechanizmami – väčšina kmeňov pomáha odbúravať nadbytočný histamín tým, že regulujú smerom dole IgE a histamínové receptory a regulujú smerom hore protizápalové látky).

Všetky tieto mechanizmy vedú k zníženiu nadbytočného histamínu, ktorý vzniká práve v rámci nefunkčnej črevnej steny a aktivitou žírnych buniek.

Pomôžu mi Histabiotics lepšie tráviť?

Pomôžu lepšie tráviť potraviny obsahujúce histamín a vyhnúť sa vedľajším účinkom. Ďalej podporujú zdravie črevnej steny vďaka čomu ďalej znižujú intenzitu potravinových senzitivít.

Čo môžem očakávať počas prvých dní používania?

Reakcia na probiotiká Histabiotics je príjemná, často sa dostaví mierne fyzické a psychické upokojenie.

Môžu histabiotiká spôsobiť nadúvanie?

Nemali by. Ak máte SIBO alebo iné závažnejšie ochorenie tráviaceho traktu, poraďte sa o užívaní probiotík so svojím lekárom.

Ako dlho ich mám konzumovať, aby sa dosiahol plný účinok?

Optimálna dĺžka užívania je 3 mesiace, počas ktorých sa baktérie v tele čoraz viac usadia.

Detaily produktu

 • Popis výrobku: Probiotiká, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu
 • Počet kapsúl: 30 ks
 • Alergény: neobsahuje
 • Vyrobené na: Česká republika

Zloženie:

 • prebiotická kukuričná dextróza (geneticky nemodifikovaná), bakteriálne kmene Bifidobacterium breve, B. lactis, B. infantis, B. longum, Lactobacillus gasseri, L. rhamnosus.

Powerlogy Histamine Friendly Pack

Bezlepková granola, makovo-mandľový krém a hlavne BIO ghee maslo sú potraviny, na ktoré sa histaminici môžu spoľahnúť. Starostlivo sme ich vybrali s Paťkou HIT je zdravo žiť, ktorá sa téme histamínovej intolerancie venuje roky. Vďaka nej nájdete na našom blogu desiatky chutných receptov pre ľudí s rôznymi alergiami.

Objaviť viac

Recenzie na produkt 1

Your email address will not be published.

Vaše hodnotenie

Mám HIT dlho, vyskúšala som všeličo, ale toto je TOP. S citeľným účinkom.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.