PRE HISTAMINIKOV

Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl

Probiotiká, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu

Probiotiká Histabiotics regulujú prirodzenú tvorbu histamínu a sú vhodné pre zníženie vplyvu potravinových intolerancií – aj histamínovej intolerancie. Jedna kapsula obsahuje 10 miliárd probiotických baktérií. Produkt je vhodný aj pre vegánov.
39,90  s DPH
Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl 39,90 
Wild and Coco Histabiotics 30 kapsúl 39,90  s DPH

V holistickom prístupe funkčnej medicíny k nášmu tráveniu, imunite a celkovému mentálnemu aj fyzickému zdraviu hrá ľudský mikrobióm kľúčovú úlohu. Nie nadarmo sa v čínskej medicíne po tisícročia označoval ako druhý mozog.

Vybrať však naozaj živé a funkčné probiotiká s prebiotikami, ktoré prispejú k významnej podpore črevnej mikroflóry nie je ľahké. Na trhu nájdete veľa riešení, ktoré môžu krátkodobo pomôcť, ale ich sila nie je dostačujúca na trvalejšie premodelovanie črevnej flóry.

Z osobných skúseností môžem smelo odporučiť vybrané produkty Wild & Coco z Českej Republiky. Osobne poznám ich vývojárov, ktorí na trh prinášajú jedny z najkomplexnejších symbiotík. Ich efekt som pocítil už za 3 dni užívania a plne spĺňajú moje 3 silné štandardy:

 • Inovatívnosť – citlivo zvolená zmes probiotických kmeňov, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu.
 • Synergia a výber funkčných foriem – komplex až 28 špecifických kmeňov baktérií spoločne s prebiotikami pre synergický efekt.
 • Dôvera v pôvod a výrobu – eliminujú chemické spracovanie, sú 100 % bez lepku, mlieka či umelín a nepoužívajú lacné kapsule, ktoré majú nežiadúce vedľajšie účinky na trávenie a náš mikrobióm.

– Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy

Priateľské baktérie pre citlivé črevá

Histabiotiká môžu harmonizovať vaše trávenie dvoma spôsobmi:

1. Zmierniť existujúcu potravinovú citlivosť alebo histamínovú intoleranciu. Histabiotiká pomáhajú dlhodobo regulovať histamín pri už existujúcej potravinovej citlivosti alebo histamínovej intolerancii.

2. Podporiť zdravie čriev a znížiť priepustnosť črevnej steny. Histabiotiká podporujú obnovu črevnej steny a udržiavanie jej optimálneho stavu. To je veľmi užitočné pri riešení problémov s nepriepustnými črevami (tzv. „leaky gut“), ktoré môžu viesť k novej citlivosti na potraviny.

Fungujú inak ako bežné probiotiká

Všetky priateľské bakteriálne kmene sa starajú o zdravie našich čriev, ale tu sa podobnosť končí. Niektoré bakteriálne kmene produkujú histamín, zatiaľ čo iné sa histamínom živia a pomáhajú ho regulovať.

Bežne používané probiotické kmene – Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus – produkujú histamín, preto väčšina fermentovaných výrobkov zvyšuje hladinu histamínu.

Histabiotics sú jedinečnou zmesou 6 priateľských bakteriálnych kmeňov, ktoré regulujú hladinu histamínu. Tieto probiotiká budú skutočne harmonizovať vaše trávenie.

Zdravý mikrobióm zabezpečuje:

 • vstrebávanie živín z potravy
 • odolnosť voči infekcii
 • emocionálnu stabilitu a radosť
 • výrobu tepla
 • zníženie stresu

Čo je histamín?

Histamín je hormón, ktorého má mnoho z nás v tele viac, ako potrebuje. Zvýšené hladiny sa zvyčajne spájajú s rôznymi alergiami, potravinovou citlivosťou, histamínovou intoleranciou a inými odchýlkami od normálneho zdravého stavu. Nadmerne vysoké hladiny histamínu môžu následne spôsobiť tráviace ťažkosti, vyrážky, opuchy, kašeľ, kýchanie, poruchy spánku a ďalšie problémy.

Ako zistím, či mám zvýšenú hladinu histamínu?

Môže sa merať testom u lekára alebo samovyšetrením z krvi alebo stolice. Zároveň si môžeme dať záležať na pocitoch. V prípade zvýšenej hladiny histamínu sme preťažení, chce sa nám kýchať, zle spíme, sme nepokojní.

Čo presne sa deje v črevách po užívaní Histabiotics?

Tieto vybrané probiotické baktérie regulujú aktivitu žírnych buniek (zodpovedných za produkciu histamínu) a posilňujú zdravie črevnej steny (rôznymi mechanizmami – väčšina kmeňov pomáha odbúravať nadbytočný histamín znížením regulácie IgE a histamínových receptorov a zvýšením regulácie protizápalových látok). Všetky tieto mechanizmy vedú k zníženiu nadbytočného histamínu, ktorý sa produkuje práve v nefunkčnej črevnej stene a činnosťou žírnych buniek.

Optimálne užívanie

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Balenie obsahuje 15 dávok (30 vegánskych kapsúl).

Odporúčané dávkovanie: 1-3 kapsuly ráno na lačný žalúdok. Ak začínate, zvyšujte počet kapsúl každý týždeň o 1 denne.

Skladovanie: Pri izbovej teplote na suchom tmavom mieste.

Odpovede na časté otázky

Ako dlho ich mám konzumovať, aby sa dosiahol plný účinok?

Optimálna dĺžka užívania je 3 mesiace, počas ktorých sa baktérie v tele čoraz viac usadia.

Môžu probiotiká Histabiotics užívať tehotné/kojiace ženy a malé deti?

Áno. Kapsula môže byť nebezpečná pre deti mladšie ako 3 roky, preto odporúčame obsah kapsuly vyliať a rozmiešať v nápoji.

Môžu histabiotiká niekomu ublížiť?

Ľudia, ktorí majú výrazne zníženú imunitu, napr. v dôsledku chemoterapie a pod., by sa mali pri užívaní lieku Histabiotics poradiť so svojím lekárom. Osoby s alergiou alebo citlivosťou na kukuricu by mali prípravok užívať postupne a v prípade ťažkostí ho prestať užívať.

Čo môžem očakávať počas prvých dní používania?

Reakcia na probiotiká Histabiotics je príjemná, často sa dostaví mierne fyzické a psychické upokojenie.

Môžu histabiotiká spôsobiť nadúvanie?

Nemali by. Ak máte SIBO alebo iné závažnejšie ochorenie tráviaceho traktu, poraďte sa o užívaní probiotík so svojím lekárom.

Detaily produktu

 • Popis výrobku: Probiotiká, ktoré nevytvárajú histamín a regulujú jeho prirodzenú tvorbu
 • Počet kapsúl: 30 ks
 • Alergény: neobsahuje
 • Vyrobené na: Česká republika

Zloženie:

 • prebiotická kukuričná dextróza (geneticky nemodifikovaná), bakteriálne kmene Bifidobacterium breve, B. lactis, B. infantis, B. longum, Lactobacillus gasseri, L. rhamnosus.

Powerlogy Histamine Friendly Pack

Bezlepková granola, kešu krém s kokosom a hlavne BIO ghee maslo sú potraviny, na ktoré sa môže spoľahnúť každý histaminik. Starostlivo sme ich vybrali s Paťkou HIT je zdravo žiť, ktorá sa téme histamínovej intolerancie venuje roky. Vďaka nej nájdete na našom blogu desiatky receptov pre ľudí s rôznymi alergiami. Všetky sú zaručene chutné, ale aj funkčné a krásne nafotené. Vyskúšajte napríklad  rýchly hrnčekový koláč, so sviežimi jablkami a kešu krémom. Recept nájdete nižšie.

Objaviť viac

Recenzie na produkt 1

Your email address will not be published.

Vaše hodnotenie

Mám HIT dlho, vyskúšala som všeličo, ale toto je TOP. S citeľným účinkom.

Každý týždeň môže byť krokom vpred

Odoberajte Powerlogy newsletter a získate -7 % na prvý nákup.