Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Rozlúskni kvíz o potravinách bez umelín

V Powerlogy veríme čistým prírodným surovinám. Preto chuť ani konzistenciu našich potravín neupravujeme umelinami. Naše zloženie nemusíš lúštiť, ingrediencie sú ti známe a pochádzajú z prírody. Mnohé bežné výrobky však obsahujú umelé konzervanty, sladidlá a arómy, aby získali konkurenčnú „výhodu“ oproti prírode. 🤐

Pripravili sme pre teba krátky kvíz, ktorý otestuje tvoje vedomosti. Veríme, že sa vďaka nemu naučíš niečo nové o zložení potravín. Aby si sa mohol kvalitnejšie rozhodovať. A poznať potraviny, ktoré potešia chuťové bunky aj dodajú energiu tvojmu telu.

Nechaj nám po vyplnení kvízu tvoj e-mail a si v hre o zásobu Powerlogy potravín bez umelín. Na konci mesiaca vyberieme 3 štastlivcov, ktorí vyhrajú 100 eurový balík Powerlogy potravín. Veľa šťastia! 🤞

Kvíz umeliny

1. Ako sa nazýva chemický proces, ktorý prebieha pri výrobe cukru?
2. Biely cukor je rafináciou ochudobnený o minerály, stopové prvky, vitamíny a iné hodnotné látky, ktoré napomáhajú jeho lepšiemu spracovaniu v organizme.
3. Ktoré syntetické dochucovadlo sa vyrába z uhoľného dechtu a používa sa na replikáciu chuti vanilky?
4. Aké Éčko sa pridáva do potravín, ktoré obsahujú tuk, aby sa ľahšie rozotierali alebo rozpúšťali?
5. E476 je umelý stabilizátor, ktorý sa používa v čokoládach, aby zabezpečil ich jemnú textúru a rozpustnosť. Výrobcovia tak môžu čokoládu ochudobniť o pravé kakaové maslo. Koľko % kakaa obsahujú naše Powerlogy Choco?
6. Čo je benefitom polyfenolov, ochranných látok v kakau?
7. Ako sa nazývajú jedovaté látky produkované neviditeľnými plesňami, ktoré sa môžu nachádzať v orechoch?
8. Konzumácia akého množstva bieleho cukru denne zníži schopnosť bielych krviniek likvidovať škodlivé mikroorganizmy až o 40 percent?
9. Akú skratku má umelý konzervant Benzoan sodný, ktorá sa tiež spája s príčinou detskej hyperaktivity, obzvlášť v kombinácii s umelými farbivami?
10. Výrobcovia do cereálií často pridávajú umelé sladidlo Aspartam. Používa sa ako náhrada cukru a zvyšuje chuť do jedla. Dlhodobé užívanie môže viesť k hormonálnej nerovnováhe, poruchám nervových funkcií či zvýšenému riziku infekcií. Čím v sladíme našu Powerlogy Granolu?
11. Ako sa volá syntetické zahusťovadlo so skratkou E407, ktoré sa používa v orieškových krémoch a spája sa s črevnými problémami?
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.