Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Ako začať behať, či cvičiť: Jednoduché kroky pre nových nadšencov

Ako začať behať, či cvičiť: Jednoduché kroky pre nových nadšencov

Starý rok je už definitívne za nami a ten nový prináša skvelú možnosť vyskúšať niečo nové, napríklad  začať s cvičením či behaním. Ak aj vy patríte do skupiny nových nadšencov, ktorí sa rozhodli začať cvičiť alebo behať, máme pre vás niekoľko užitočných rád. Poradíme vám, ako sa na nové športy pripraviť aj to, ako začať a dosahovať výsledky. Prvá rada prichádza hneď na úvod – zdravá a vyvážená strava vás posunie vpred rýchlejšie a efektívnejšie.

Ako začať s behom

Behanie je najčastejším spôsobom, ako naplniť novoročné predsavzatie pri zmene životného štýlu. Beh predstavuje komplexnú fyzickú aktivitu, ktorá zapojí svaly, kosti a šľachy v celom tele. Čo si na behanie pripraviť a ako behať správne?

Oblečenie a obuv na behanie

Na začiatku budete potrebovať bežecké oblečenie, najmä kvalitnú bežeckú obuv. Odporúčame osobnú návštevu špecializovanej predajne. Ak ste pokročilým bežcom, zaujímavou výzvou je barefoot behanie. Treba na to ísť naozaj postupne, pretože pre behu naboso/v barefoot topánkach vaše chodidlo dostane “na frak”. Ale ak to nepreženiete a občas svoj tréning oživíte krátkym barefoot behom, výrazne posilníte chodidlá a svalovicu budete cítiť aj na miestach, o ktorých ste ani netušili.

Pri výbere oblečenia je dôležité, aby boli jednotlivé vrstvy priedušné a dokázali efektívne odvádzať vlhkosť od tela smerom von. Vrchné vrstvy je potrebné prispôsobiť podmienkam – sezónnym aj priestorovým (hala, les, mesto).

Technika behu

Mnoho ľudí po istom čase s behom končí, najčastejším dôvodom sú bolesti a minimálne výsledky. Ako teda behať správne?

Zapojiť sa musí dolná aj horná časť tela naraz. Nášľap na pätu je veľkou chybou spolu s nášľapom iba na vonkajšiu alebo vnútornú stranu chodidla. Váhu tela je potrebné rozložiť rovnomerne na celé chodidlo. Poslednou chybou je vyskakovanie – problémom je, že bežec trávi viac času vo vzduchu ako behaním.

Využite elektroniku

Nositeľné zariadenia v podobe hodiniek alebo fitness náramkov pomáhajú sledovať priebeh behania aj rôzne fyzické parametre. Využite ich vo svoj prospech a svoj progres pravidelne analyzujte. Vďaka detailnému prehľadu vás bude beh baviť ešte viac. Niektoré hodinky vám dokonca vedia pomôcť so správnou technikou či pripraviť tréningový plán na mieru.

Výživa pre bežca

Pre bežcov je dôležité, aby boli v perfektnej kondícii najmä svaly, kĺby a šľachy. Veľkú úlohu hrá aj dostatok kvalitnej energie na výkon a bielkoviny na regeneráciu.

Powerlogy Upgraded Collagen Complex Orange dodá bežcovi až 5 druhov kolagénu. Navyše pridaním glycínu a vitamínu C sa tvorba kolagénu v tele môže zvýšiť až o 153%. Unikátny kolagénový komplex dokáže znížiť riziko osteoporózy a zrýchliť hojenie rán. Okrem kĺbov a šliach kolegénový komplex podporí zdravie nechtov, vlasov aj pokožky.

Powerlogy Upgraded Sport Protein je proteínový komplex špeciálne zostavený pre zlepšený športový výkon a regeneráciu. Obsahuje ideálnu kombináciu bielkovín a polysacharidu Palatinose®, ktorá je doplnená o MCT olej. Neobsahuje žiadny pridaný cukor ani lepok.

Ako začať cvičiť a posilňovať svaly doma či vo fitku

Ak ste sa v novom roku odhodlali začať cvičiť, pomôžeme vám s prípravou do fitka aj základnými radami, ako sa zlepšiť a nezraniť. Postavu a kondíciu si výrazne vylepšíte užívaním kvalitných a funkčných doplnkov výživy.

Stanovte si ciele

Na úplnom začiatku si stanovte presné ciele. Chcete schudnúť, rysovať alebo naberať svaly? K jasnému cieľu je nutné vybrať ideálnu cestu – výživu aj tréningy.

Vybavenie do fitka

Pred prvým vstupom do fitka budete potrebovať voľné športové oblečenie. Necvičte v oversize oblečení – bude vám prekážať v pohybe. Zaobstarajte si uterák, šejker na nápoje a stabilnú obuv.

Tréning

Pri výbere vhodného tréningu sa riadime cieľom. Vo všeobecnosti platí, že pri chudnutí používame menšie váhy a viac opakovaní. Najprv používajte váhu vlastného tela, až následne stroje a činky. Pri budovaní svalov sa snažíme pracovať s väčšími váhami pri menšom počte opakovaní. Akýkoľvek tréning ale musí obsahovať progres – váha a náročnosť musia postupne gradovať.

Výživa

Pri cvičení vo fitku je dôležité dodávať telu energiu v čase pred výkonom, následne dostatok bielkovín na regeneráciu (rast) v čase po tréningu.

Powerlogy Upgraded Whey Protein je prvotriedny BIO srvátkový proteín, ktorý je obohatený o kreatín, glutamín a horčík. Užívanie v čase po tréningu alebo aj počas dňa pomáha budovať funkčné a zdravé svaly. K dispozícii je aj vegánska verzia Powerlogy Upgraded Vegan Protein, ktorá obsahuje kompletné spektrum aminokyselín v BIO kvalite.

Vitamíny, minerály, antioxidanty aj aminokyseliny v jednej tablete – to je komplexný multivitamín na každý deň NoordCode Everyday Essentials Multivitamin. Zlepšená imunita, zvýšený výkon a dostatok energie na akúkoľvek činnosť získate pravidelným užívaním 2 tabliet denne, ktoré obsahujú až 45 užitočných látok.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.