Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

ONLINE DISKUSIA: Dokážu potraviny človeka povzbudiť?

  • čítanie na 4 min.

ONLINE DISKUSIA: Dokážu potraviny človeka povzbudiť?

Panelová diskusia o tom, ako môže jedlo ovplyvniť naše telo, myseľ či planétu

Akú úlohu hrá strava v súvislosti s mentálnou hmlou? Je potravinová kóma mýtus alebo skutočný stav? Súvisia potraviny s hyperaktivitou detí? Ako na ekológiu v stravovaní? Ak sme vás zaujali, spravte si čas na našu panelovku.

Jedlo mení myslenie a preto je dôležité ho vnímať viac, ako len kalóriu. Vedomý prístup k výberu potravín znamená zlepšenie kvality spánku, nálady, koncentrácie či celkovej vitality. Strava priamo ovplyvňuje fungovanie mozgu a preto apatia, ktorú cítite po jedle, môže byť efektom nevyváženého zloženia alebo pridanými umelinami.

V diskusii sa s našimi hosťami porozprávame o tom, ako sa vyhnúť vyčerpaniu počas dňa, či sa oplatí sledovať etikety, aké sú úskalia trendov vo výžive a či je cukor naozaj biely zabijak. Dozviete sa, aký je rozdiel medzi prijímaním proteínov zo stravy a z výživových doplnkov, čo sú aminokyseliny a prečo sú pre nás dôležité.

Otvoríme aj tému výziev ekológie jedla na Slovensku. Porozprávame sa o tom, či je vegánstvo cesta, ako znížiť plytvanie potravinami a čo znamená sezónnosť v stravovaní. Mali by sme nakupovať od lokálnych producentov? Pripojte sa na event 21. 10. a nájdite odpovede.

PREJSŤ NA EVENT

Moderátor: Vedátor

Samuel Kováčik, známy ako Vedátor, popularizuje vedu na Slovensku. O fenoménoch a vedeckých faktoch hovorí tak, že sú bližšie čoraz širšiemu publiku. Na Instagrame ho sleduje vyše 50-tisíc fanúšikov a číslo stále rastie. Vyštudoval teoretickú fyziku, pôsobil na inštitúte v Dubline a dnes funguje na bratislavskom Matfyze. V diskusii ho privítame v roli moderátora.

Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava

Želmíra Komorechová vyštudovala potravinársku biochémiu a dnes riadi vlastnú firmu. Pred 19 rokmi založila spoločnosť Kompava, zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov. V čitateľskej ankete Slovenka roka, ktorú vyhlasuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom, získala titul Absolútnej Slovenky roka 2021.

Alexandra Patay, spoluzakladateľka projektu Čo jedia zdravé deti

Alexandra šíri osvetu v oblasti výživy najmenších. Založila projekt Čo jedia zdravé deti, edukuje mamičky a dozoruje menu pre vlastnú kuchyňu Zdravý dom, ktorá dodáva stravu do súkromných škôlok. Vzdeláva rodičov, organizuje prednášky, webináre aj kurzy varenia.

Kristína Serafin, výkonná riaditeľka CEEV Živica

Výkonná riaditeľka CEEV Živica a šéfredaktorka webového portálu o životnom prostredí, vzdelávaní, spoločnosti a spiritualite čiernalabuť.sk. Študovala žurnalistiku a manažment prírodných zdrojov. Okrem publikovania článkov vedie pravidelnú rubriku s tipmi pre ekologický život v Rádiu_FM. Je dlhoročná vegetariánka a aktívna mestská cyklistka.

Tomáš Pagáč, odborný pracovník v Antidopingovej agentúre SR

Tomáš je absolvent Fakulty chemicko-potravinárskej technológie STU. Dnes pôsobí v Antidopingovej agentúre ako dopingový komisár a vedúci oddelenia testovania a prevencie. Je člen pracovných skupín pre vedu, vzdelávanie v oblasti antidopingu Rady Európy a UNESCO pre dohliadanie nad Dohovorom proti dopingu v športe. Vo voľnom čase sa venuje výživovému poradenstvu, je inštruktor TABATY a zameriava sa na funkčnú stravu.

Dušan Plichta, autor konceptu Powerlogy

Otec, manžel, srdcom dobrodruh a biohacker. Powerlogy založil s víziou priniesť na Slovensko a do Českej republiky progresívne potraviny biohackingu na posilnenie zdravia a podporu energie tela aj mysle.

PREJSŤ NA EVENT

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.