Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

Ako hneď zlepšiť životosprávu? Návod pre začiatočníkov

  • čítanie na 5 min.

Ako hneď zlepšiť životosprávu? Návod pre začiatočníkov

Jednoduchý návod a základné princípy raňajok, obeda a večere pre praktické zlepšenie vašej životosprávy. Aplikujte aspoň 5 dní v týždni tento režim. Ak ho aspoň na 80 % dodržíte, tak máte garanciu zvýšenej produktivity a prvých víťazstiev na ceste k pokročilej Power výžive tela i mozgu.

V článku si prečítate:

Prečo prišiel čas na zmenu | 3 základné princípy životosprávy | Nový prístup k raňajkám

Milión informácii, milión odborníkov a špekulácií…

Väčšina ľudí chce žiť zdravšie a kvalitnejšie, ale zdá sa im príliš komplikované začať a základnú vylepšenú životosprávu považujú za „rocket science.“

Veľa ľudí bojuje s nedostatkom motivácie a energie. Ak ju aj majú, tak sa zvyknú odpáliť v práci, zanedbať svoju životosprávu a tak si ich telo po 30-tom roku života vypýta svoju daň.

Ako konkrétne? V noci nespia, ráno vstávajú vystresovaní s tým, že zase je pred nimi jeden deň v kolotoči. Potom študujú internet a rôzne autority. Keď však príde deň „D“ a majú urobiť zmenu, ozve sa ich myseľ so skvelým odporúčaním a spochybnením všetkého, čo si predsavzali.

Na túto tému sme sa porozprávali s „biohackerom“ Dušanom Plichtom, zakladateľom firmy Powerlogy. Dušan sám priznáva, že nie je žiadny „geniálny robokop“ a tiež niekedy zápasí s disciplínou, pevnou vôľou, novými informáciami a výstražnými vedeckými štúdiami. Ako hovorí samotný Dušan: ,,Najväčším problémom je podľahnúť gourmet jedlu pre emóciu a chuť, ale energeticky nás to unaví a zaťaží naše trávenie. Potom prichádza horší spánok a nízka produktivita.“

3 Základné kroky a princípy pre zlepšenie životosprávy pre začiatočníkov.

Ide o princíp, pravidelnosť a ukončenie špekulovania. Rovnako je dobré počúvať svoje telo a pochopiť, či vám ráno chutí raňajkovať viac vajcia, alebo jogurt, alebo si dať Power Coffee s maslom a MCT olejomJe dobré si tiež zvážiť vašu preferenciu večere a keď sa vám žiada snack, tak siahnite po ovocí, kvalitnej horkej čokoláde alebo orechoch.

1. Krok raňajky

Na raňajky aplikujte princíp výberu múdrych sacharidov a ich minimalizácie. Nemusíte riešiť detaily toho, či si spravíte z vajec praženicu, či volské oko. Riešte suroviny, kde záleží na tom, aby boli vajcia „domáce“ a tuky vo vysokej kvalite.

Alebo netypické raňajky s Power Coffee. Káva s maslom (alebo s ghee maslom) a MCT olejom nie je zázrak na chudnutie, ale ak si ju správne zaradíte do vášho komplexného jedálnička, tak vám prinesie mnoho metabolického úžitku. Najdôležitejšou výhodou je to, že vďaka Power Coffee s MCT olejom a maslom dokážete svoj metabolizmus vytrénovať.

V jednoduchosti to znamená, že telo učíte lepšie spaľovať tuky. Ak by ste sa chceli hlbšie ponoriť do vedeckých súvislostí, tak ide o aplikáciu cyklickej ketózy, ktorú viete aktivovať práve vďaka špeciálnym MCT tukom

Je to aj jeden zo spôsobov, ako zaujímavým spôsobom neriešiť rôzne diéty a nekomplikovať si život limitovaním svojho jedálnička, namiesto toho neraňajkovať typické raňajky, ale “len” tukovú kávu.

Vyskúšajte recept na Power Coffee s MCT olejom a maslom

 

Pokiaľ kávu príliš nemusíte, zaujímavé môžu byť pre vás raňajky v podobe Tibetského maslového čaju. Rovnako dobre poslúži pri prístupe čiastočného hladovania.

2. Krok Obed

Na obed je najväčšou výzvou neakceptovať bežné denné menu z najbližšej reštaurácie, ale ísť vlastnou cestou. Polievka + jedlo bez klasickej sacharidovej prílohy (pečivo, cestoviny, zemiaky, ryža, rezance…). Skvelou voľbou sú rôzne šaláty s mäsom , či ovčím, kozím syrom. Ryby so zeleninou, alebo pre vege ľudí pomalé sacharidy ako správne upravené strukoviny.

 

Tipy na obedové recepty:

Kuracie s mandľovo-sezamovou omáčkou

Veggie curry

3. Krok večera

Neriešte a za odmenu po kvalitnom dni si doprajte jedlo, na ktoré máte chuť, avšak s dodržaním štandardov kvality a výberom vhodných surovín. Čo to v praxi znamená? Je rozdiel dať si steak so zeleninou a pohárom červeného vína versus cestoviny s mortadellou a supermarketovým eidamom. Ak na varenie nemáte čas, zájdite do obchodu po domáci kváskový chlieb a natrite ho bryndzovou, vajíčkovou, alebo inou pomazánkou, pridajte zeleninu a „voilá“, skvelá večera je na svete!

Treba však upozorniť, že toto nie je jediná cesta a zlepšovanie životosprávy je krásna a komplexná záležitosť, do ktorej vstupuje aj otužovanie, silový, vytrvalostný a intervalový tréning a asi najviac kvalita vášho spánku.

Tipy na recepty na večeru:

Zeleninové kari s kurkumou

Zeleninová misa s ryžovými rezancami a bazalkovým pestom

Viac sa téme jedla a human power venuje Dušan Plichta vo svojom blogu www.dusanplichta.com.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.