Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

The Powerlogy Podcast: Margit Slimáková, o skutočnom jedle

The Powerlogy Podcast: Margit Slimáková, o skutočnom jedle

TÉMA: Jediné a základné odporúčanie od Margit znie až veľmi jednoducho: Jedzte skutočné jedlo. Skutočné jedlo, to sú základné potraviny, minimálne priemyselne upravené. Keď ich budeme jesť, nie je podľa Margit možné urobiť chybu. „Za 30 rokov praxe som nepracovala s človekom, ktorý by pribral z ovsených vločiek, mrkvy, vajíčok alebo jabĺk.“

V rozhovore sa dozviete zákulisie priemyselného spracovania, kde sa produkty pripravujú v laboratóriách s docielením tzv. „bliss pointu“ – pocitu blaženosti. Je to špeciálna kombinácia cukru, tuku, soli a dochucovadiel, ktorá vedie k tomu, že nemáme dosť a jeme nadbytok.

Koho dnes počúvam?

Margit Slimáková je česká dietologička, blogerka a propagátorka zdravej výživy. Vyštudovala farmácii a výživu a vo svojej práci využíva osvedčené poznatky zo všetkých oblastí medicíny. Podľa rozsiahleho prieskumu nezávislej medzinárodnej organizácie Ashoka je najvplyvnejšou českou expertkou v oblasti zdravého životného štýlu, zdravej výživy a prístupu k zdravotnej starostlivosti. Poskytuje poradenstvo, publikuje, školí a prednáša. Napísala bestseller Veľmi osobná kniha o zdraví a založila Globopol čoby 1. český think-tank pre otázky verejného zdravia.

Komentáre 1

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Dušan, pýtaš sa jej na to čo ľahko zistíš tak si odmeraj hladinu cukru s glukomerom po pol hodine,hodine ,2 hodinách ked zhltneš pizzu a druhý krát ked zješ pizzu pomaly a budeš mať odpoveď.Ale pre druhého to už platiť nemusí. Inak ako keby stokrát,skačeš jej do reči so somarinami furt,mám problém to dopočúvať kôli tebe.Margit fajn za mňa.

Ahoj.To je dačo straśne pocuvat pani Slimakovu.Tato osoba nema zakladne zanolsti ohladom makro a mikronutientov.Nikoho zabrzdenejsieho v oblasti stravovania nepoznám.Kaloria je kaloria a bude kaloriou.A 100 kcal je vzdy 100 kcal.A termicky efekt jedla je termicky efekt a tato osoba nema sajnu o tom ako sa chudne.Tolko vela bludov ohladom stravovania som na jednom videu zatial v zivote nepocul.A to som navstevoval z recesie stránky keto manijakov na FB.Toto je fakt sila....strašne dufam ze to nebudete zverejnovat .Slimakova to ma v hlave popletené a rozhádzané na komplet chuderka.Nechapem ze ma dajakych fanúšikov.A predpokladal som ze aj vy v POWEROLOGY mate dajake znalosti o sposoboch stravovania a co su makronutrienya a mikronutienty.Vyznam zakladnych pojmov vám unika a zrejme preto si volate do rozhovoru take mentálne trosky ako je Simákova.Napisal som vam preto ze sa to fakt nedá pocuvat a lajkom iba poletiete hlavy... A tem jej uhrancivy pohlad cistá bosorka z ciech...Caf.

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.