Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

Kinder mliečny rez – bez lepku a laktózy

Dĺžka prípravy: 1 hodina
Počet osôb: 12

Kinder mliečny rez – bez lepku a laktózy

Prinášame vám ďalší skvelý recept od Lenivej kuchárky, ktorá si obľúbila naše produkty. Tentoraz upiekla mliečny rez, ale bez kopca zbytočností, lepku a laktózy. Verte že, potešíte nielen svoje deti!

Postup:

Najprv pripravíme cesto:

  1. Žĺtky vymiešame s medom do hustej peny, pridáme olej, kokosový krém, kakao a múku zmiešanú s kypriacim práškom.
  2. Z bielkov a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh a zľahka – po lyžiciach ho zapracujeme do žĺtkovej zmesi.
  3. Vylejeme do tortovej alebo inej okrúhlej formy, ktorú sme predtým vyložili papierom na pečenie. Pečieme pri 175 °C približne 10 – 15 minút, kým cesto nie je upečené (otestujeme špáradlom).

Krém na kinder mliečny rez:

  1. Pripravíme ho jednoducho: kokosovú smotanu na šľahanie si vyšľaháme s lyžicou medu dotuha, pridáme pár lyžíc stuhnutého krému z plechovky kokosového mlieka a opäť prešľaháme. Ochutnáme a keď sa nám krém zdá dostatočne sladký, odložíme šľahačku do chladničky a necháme 30 minút tuhnúť.

Nakoniec naplníme zdobiace vrecúško a okraje cesta zdobíme efektnými dekoráciami. Do stredu dáme zvyšok krému a ozdobíme čučoriedkami. Voilá! Ďalší zdravý koláčik je na svete.

Tip na domácu šľahačku z kokosového mlieka

Domácu šľahačku si môžete vyrobiť z kokosového mlieka (400 ml konzerva) bez pridania akýchkoľvek ingrediencií. Trik spočíva v tom, že si cez noc necháte konzervu mlieka v chladničke a vyberiete ho až vtedy, keď ho budete potrebovať. Takže ak nastala chvíľa pre plnku, otvoríme konzervu a vydlabeme stuhnutú časť do misky. Naspodku vám zostane voda, tú do misky nepridávajte. Prípadne môžete pridať pár lyžíc, ak sa vám kokos šľahá ťažko. Stuhnutú časť vyšľaháme mixérom, a ak sa vám zdá šľahačka málo sladká, môžete pridať vanilkový cukor. Následne ju natrieme na cesto a ozdobíme čučoriedkami.

Dôležité je nájsť kvalitné kokosové mlieko, ktoré obsahuje čo najvyšší podiel kokosu, čo najmenší podiel vody a minimum ďalších zbytočných ingrediencií. Nech vám chutí!

Za skvelý recept ďakujeme lenivej kuchárke Veronike! Na jej blogu nájdete ešte viac skvelých receptov.

Použité produkty

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.