Kinder mliečny rez – bez lepku a laktózy

Dĺžka prípravy: 1 hodina
Počet osôb: 12

Kinder mliečny rez – bez lepku a laktózy

Prinášame vám ďalší skvelý recept od Lenivej kuchárky, ktorá si obľúbila naše produkty. Tentoraz upiekla mliečny rez, ale bez kopca zbytočností, lepku a laktózy. Verte že, potešíte nielen svoje deti!

Postup:

Najprv pripravíme cesto:

  1. Žĺtky vymiešame s medom do hustej peny, pridáme olej, kokosový krém, kakao a múku zmiešanú s kypriacim práškom.
  2. Z bielkov a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh a zľahka – po lyžiciach ho zapracujeme do žĺtkovej zmesi.
  3. Vylejeme do tortovej alebo inej okrúhlej formy, ktorú sme predtým vyložili papierom na pečenie. Pečieme pri 175 °C približne 10 – 15 minút, kým cesto nie je upečené (otestujeme špáradlom).

Krém na kinder mliečny rez:

  1. Pripravíme ho jednoducho: kokosovú smotanu na šľahanie si vyšľaháme s lyžicou medu dotuha, pridáme pár lyžíc stuhnutého krému z plechovky kokosového mlieka a opäť prešľaháme. Ochutnáme a keď sa nám krém zdá dostatočne sladký, odložíme šľahačku do chladničky a necháme 30 minút tuhnúť.

Nakoniec naplníme zdobiace vrecúško a okraje cesta zdobíme efektnými dekoráciami. Do stredu dáme zvyšok krému a ozdobíme čučoriedkami. Voilá! Ďalší zdravý koláčik je na svete.

Tip na domácu šľahačku z kokosového mlieka

Domácu šľahačku si môžete vyrobiť z kokosového mlieka (400 ml konzerva) bez pridania akýchkoľvek ingrediencií. Trik spočíva v tom, že si cez noc necháte konzervu mlieka v chladničke a vyberiete ho až vtedy, keď ho budete potrebovať. Takže ak nastala chvíľa pre plnku, otvoríme konzervu a vydlabeme stuhnutú časť do misky. Naspodku vám zostane voda, tú do misky nepridávajte. Prípadne môžete pridať pár lyžíc, ak sa vám kokos šľahá ťažko. Stuhnutú časť vyšľaháme mixérom, a ak sa vám zdá šľahačka málo sladká, môžete pridať vanilkový cukor. Následne ju natrieme na cesto a ozdobíme čučoriedkami.

Dôležité je nájsť kvalitné kokosové mlieko, ktoré obsahuje čo najvyšší podiel kokosu, čo najmenší podiel vody a minimum ďalších zbytočných ingrediencií. Nech vám chutí!

Za skvelý recept ďakujeme lenivej kuchárke Veronike! Na jej blogu nájdete ešte viac skvelých receptov.

Použité produkty

Každý týždeň môže byť krokom vpred

Odoberajte Powerlogy newsletter a získate -7 % na prvý nákup.