Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

Tibetsky caj

Tibetský maslový čaj

Dĺžka prípravy: 5 minút
Počet osôb: 2

Tibetský maslový čaj

Ak nie ste fanúšikom kávy, stále môžete využiť potenciál dobrých tukov a primiešať ich do kvalitného čierneho čaju. V Tibete sa tento čaj nazýva Po Cha. Je to zmes čierneho čaju, masla (originálne z jaka) a himalájskej soli.Po Cha Tibeťania konzumujú každý deň, dokonca niekoľkokrát.

Existuje veľa dôvodov, prečo Tibeťania tento čaj tak obľubujú:

 • Udržuje sústredenú myseľ.
 • Urýchľuje proces trávenia.
 • Povzbudzuje metabolizmus, čím pomáha pomalému tráveniu a spaľuje nadbytočný tuk tým, že pomáha telu zbaviť sa odpadových látok oveľa skôr.

Možno je u nás ťažké nájsť autentické ingrediencie, ktoré potrebujeme na prípravu Po Cha, ale stále sa môžeme priblížiť jeho pôvodnej chuti a pozitívnym účinkom. Preto ponúkame recept na tibetský čaj s kokosovým olejom a MCT.
Pripravili sme pre vás 2 alternatívy, pričom ingrediencie sú na 2 porcie.

Postup:

 1. Vodu privedieme do varu. Keď začne vrieť, stíšime plameň na minimum, pridáme čierny sypaný čaj a varíme podľa toho, aký ho chceme mať silný. Záleží na type čaju, ale odporúčame variť menej ako 1 minútu, aby čaj nezhorkol.
 2. Čaj precedíme.
 3. Do čaju pridáme maslo alebo kokosový olej a MCT podľa toho, ktorú alternatívu sme zvolili. Pridáme trochu mlieka alebo jeho rastlinnú náhradu a štipku soli.
 4. Podľa chuti môžeme dosladiť kokosovým cukrom.
 5. Všetko spolu dobre vymixujeme.
  *ak je čaj zmixovaný, už ho nevaríme
  **autenticky čierny čaj môžete nájsť v týchto exotických potravinách

Tento nutričný nápoj funguje na rovnakom princípe ako Power Coffee. Môžete ním začať deň a chvíľu čiastočne hladovať alebo si dať šálku pred akoukoľvek fyzickou aktivitou.

Použité produkty

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.