🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

The Powerlogy Podcast: Mirka Luberdová o zmene prístupu k vareniu pre rodinu

The Powerlogy Podcast: Mirka Luberdová o zmene prístupu k vareniu pre rodinu

TÉMA: Najväčšie výzvy žien pre zdravé varenie v domácnosti a zdieľanie skúsenosti ako to zmeniť

Koho dnes počúvam?

Mirka Luberdová je bývalá vicemiss , ale v súčanosti hlavne autorka kníh, blogu a člankov cez ktoré inšpiruje a vzdeláva ženy k zdravej strave a životnému štýlu.

Možno si poviete, že takých je teraz už veľa, ale otázkou stále ostáva, prečo to človek robí, čím si prešiel a či tým čo propaguje, naozaj aj žije.
Zároveň má Mirka za sebou obdobie, ktoré asi nechce zažiť žiadna žena. Ale ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní…

Totiž keď je synček dosiahol 18 mesiacov prepukla u neho akútna lymfoblastická leukémia. Vtedy sa všetka pozornosť obrátila na liečenie. Ako medicínske, tak aj alternatívne. O naše skúsenosti sa podelím v sekcii venovanej leukémii. Je to veľmi náročné čítanie. Leukémiu sme prekonali po 9tich mesiacoch chemoterapií v nemocnici. Následne sme mali 15 mesačnú udržiavaciu liečbu, počas ktorej sme sa vsemožne snažili udržať nadobudnutý stav prekonania choroby. Bohužiaľ sa tak nestalo a takmer do roka a do dňa po dobratí liečby sa nám leukémia agresívne vrátila naspäť. V dnešnej dobe máme za sebou ďaľšiu ročnú liečbu v nemocnici, ktorá prešla do transplantácie kostnej drene. Kto tým prešiel, vie, že je to ako podpísanie zmluvy z diablom.

Chcete vykúpiť život, ktorý sa mal ukončiť, a vy za to platíte. Môj synček si toľkokrát siahol na dno. Prešiel toľkými rôznymi fázami a štádiami, v akých sa nachádzal fyzicky i psychicky.

Po pravde, úprimne Vám poviem, občas sa čudujem, že sa to dá vôbec prežiť. Ak Vás to zaujíma, viac podrobností nájdete na jej stránke v sekcii leukémia. Prešli mnoho druhov liečiteľských praktík, stretli veľa ľudí s vedomosťami o ozdravných procesoch, ktoré sa vymykajú teraz zaužívaným praktikám. Prizvukujem teraz zaužívaným, lebo mnoho starých babských receptov má dodnes veľkú liečebnú moc, len sa na ne úplne zabudlo a siaha sa často iba po komerčných spôsoboch. Tie nezatracujem. To nie.
Už by som bola bezdetná nebyť dnešnej medicíny…

ODKAZY Z PODCASTU:

Príbeh Mirky Luberdovej

Detské jedlá

Kurzy varenia

Poradenstvo pre budúce mamičky

Instagram pre inšpiráciu

Komentáre 1

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Výborný diel podcastu. Dušan, s Mirkou ďalej spolupracuj a prinášaj nám ženám viac takýchto zaujímavých informácií. Len tak ďalej. Som nadšená.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.