Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

The Powerlogy Podcast: Ako probiotiká budujú imunitu?

The Powerlogy Podcast: Ako probiotiká budujú imunitu?

TÉMA: Personalizované probiotiká ako cesta k silnej imunite a pevnému zdraviu.

Črevný mikrobióm zásadne ovplyvňuje zdravie každého z nás. Jeho stav sa podieľa na riadení väčšiny funkcií organizmu, vrátane metabolizmu živín, trávenia, imunity a ďalších. Traja Slováci, medzi ktorými je aj náš hosť MVDr. Alojz Bomba, DrSc., priniesli na Slovensko inovatívnu technológiu, ktorou dokážu vytvoriť vlastné personalizované probiotiká pre každého človeka. Tie možno využívať v prevencii i v podpornej liečbe chronických ochorení.

Koho dnes počúvam?

Doktor vied Alojz Bomba je spoluzakladateľom laboratória gnotobiológie, jediného pracoviska svojho druhu na Slovensku. Od roku 2006 do roku 2020 bol prednostom Ústavu experimentálnej medicíny Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Vedie kolektív, ktorého dlhodobý výskumný program je zameraný na štúdium úlohy črevnej mikrobioty. Spoločne založili prvý projekt na ceste ku klinike personalizovanej medicíny iProbio. Vďaka tomu, už môžeme aj na Slovensku detailne diagnostikovať stav nášho mikrobiómu a cielene, personalizovane optimalizovať náš mikrobióm pre silnú imunitu a zdravie.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.