🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Jarné avokádovo-mangové závitky s mandľovým Power dipom

Dĺžka prípravy: 20 minút
Počet osôb: 1

Jarné avokádovo-mangové závitky s mandľovým Power dipom

Vyskúšajte exotickú kuchyňu a doprajte si nové chute! 😊 Tento jednoduchý a ľahko stráviteľný recept je ideálny na rýchly obed. Jarné závitky vám zaručia jedinečnú kombináciu chutí, množstvo vlákniny a sériu dobrých tukov vďaka BIO ghee maslu, mandľovému krému a kvalitnému MCT oleju, ktorý nová receptúra Powerlogy mandľového krému obsahuje.

Postup:

  • Ryžové rezance si uvaríme podľa návodu.
  • Opláchneme studenou vodou, poriadne vyžmýkame a necháme vychladnúť.
  • Ryžový papier namočíme do vody, a rozprestrieme na čistú kuchynskú handričku: na tej sa nám budú závitky najlepšie rolovať, pretože sa nám nebudú lepiť na plochu.
  • Mrkvu, avokádo a uhorku si nakrájame na tenké pásiky.
  • Tempeh orestujeme na ghee masle. Medzitým mango zmiešame s 1-2 lyžičkami kokosovej majonézytá nám závitky krásne osvieži.

Rolovanie závitkov:

Samostatné ingrediencie si naukladáme na seba. Začneme šalátom, potom rezancami (ktoré sme poriadne vyžmýkali), zeleninou a mangom zmiešaným s majonézou. Nakoniec posypeme opraženým sezamom.

Závitok rolujeme najprv pozdĺžne, nebojte sa ho čo najviac stlačiť – papier je elastický. Nakoniec závitok z oboch strán uzavrieme a poriadne popritláčame. Tento istý postup opakujeme pri všetkých závitkoch.

Dip:

Mandľový krém zmiešame spolu s ostatnými ingredienciami. Pokiaľ máte radi pikantnejšie dipy, pokojne pridajte chilli a cesnak. Ak chcete dip zase zjemniť, môžete pridať napríklad lyžičku javorového sirupu.

Recept pre nás pripravila @didisbaking.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.