🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Mango sticky rice

Dĺžka prípravy: 1 hodinu
Počet osôb: 2

Mango sticky rice

Tento ázijský dezert je ideálny na vyskúšanie niečoho nového a skutočne exotického. Mliečnu ryžu pozná každý, avšak kombinácia kokosového mlieka a šťavnatého manga je niečo úplne iné. 🥭

Aj keď príprava trvá dlhšie, nie je náročná. A čo je najdôležitejšie, po dobre odvedenej robote získate lahodný, bezlepkový a bezmliečny dezert, ktorý ľahko zaradíte medzi svoje sladké recepty. 😋 Doprajte si zdravé tuky z kokosového mlieka a orieškového kešu krému vyvážené šťavnatým mangom a správnou bodkou v podobe opraženého sezamu.

Postup:

  • Ryžu namočíme deň vopred do vody.
  • Na druhý deň ju párkrát prepláchneme, vyžmýkame, zabalíme do látky a dáme naparovať nad horúcu vodu približne 12 minút.
  • Medzitým si zohrejeme kokosové mlieko (asi 100 ml si odložte bokom), pridáme soľ, javorový sirup a necháme odstáť približne 45 minút, aby ryža do seba nasiakla mlieko a jeho krásnu kokosovú chuť.
  • Mlieko, ktoré sme si odložili bokom, dáme zovrieť s lyžičkou škrobu. Takto si vytvoríme hustejšiu omáčku, ktorou môžeme našu lepkavú ryžu poliať. Pridáme aj lyžičku kešu krému.
  • Ryžu servírujeme s thajským mangom, preliatou omáčkou, opraženým sezamom a lahodným kešu krémom.

Recept pre nás pripravila didisbaking.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.