Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Raňajkový Power Crumble

Dĺžka prípravy: 30 minút
Počet osôb: 4

Raňajkový Power Crumble

Jeseň udrela naplno a aj keď mi chladnejšie počasie vyhovuje, aktívne otužujem a zaraďujem Wim Hof metódu do svojej životosprávy, sem tam padne teplý snack viac ako dobre. Hlavne ako odmena po behu v prírode a niekoľkých minútach strávených v ľadovej vode, kedy metabolizmus pracuje na plné obrátky. Jeden z veľmi rýchlych a zahrievajúcich sladkých receptov som vymyslel ešte v lete, ale rozhodol som sa ho zaradiť až teraz, kedy padne ideálne. Samozrejme ani teraz som nechcel zbytočne zaťažovať telo, takže som vynechal mlieko aj lepok.

Základom receptu sú bezlepkové orechové múky v kombinácii s naším mandľovým maslom, škoricou a ovocím. Zámerne som nepoužil drvené orechy, ktoré sú síce bohatým zdrojom polynenasýtených mastných kyselín, avšak pri tepelej úprave sú nestabilné a oxidujú. Takéto zoxidované tuky sú zodpovedné napr. za poškodenie cievnej steny a jej zápal, kde sa následne usadí inak veľmi potrebný cholesterol a vzniká ateroskleróza, v horšom prípade až upchatie ciev. Z môjho pohľadu sú teda vhodné skôr na konzumáciu bez akejkoľvek tepelnej úpravy. Biochemické detaily popísala naša ambasádorka Silvia Horecká v tomto článku.

Zato orechové múky sú vyrábané z výliskov, čiastočne zbavených tuku, preto oxidačný efekt je oveľa oveľa nižší a sú vhodnou náhradou bežných lepkových múk.

Postup:

  1. Dáme vyhriať rúru na 200° C .
  2. Ovocie umyjeme, necháme odkvapkať, pokvapkáme citrónovou šťavou a dáme do zapekacej misky
  3. V miske zmiešame múky, kolagén a škoricu
  4. Pridáme mandľové maslo a javorový sirup a spravíme mrveničku
  5. Dáme zapekať na 15 minút.
  6. Hotovo! Už len vybrať, nechať vychladnúť a najlepšie ešte za tepla zjesť

Crumble chutí v každom ročnom období, my sme ho vyskúšali ešte cez leto s čerstvými čučoriedkami, teraz odporúčam zameniť za sezónne ovocie – hrušky, jablká či slivky.

Extra Tip:

Myslím si, že keď už jem sladký snack, mal by mojmu telu dať oveľa viac než len prádzne kalórie, cukor a tuk. Výživovo je tento crumble už obohatený o funkčnú zložku Power Collagen, ktorý prispieva k výžive všetkých tkanív a kompletnému príjmu dôležitých esenciálnych aminokyselín. Ak by ste však mali chuť na väčší biohackerský experiment, môžte namiesto klasického mandľového masla použiť jeho vylepšenú verziu Power Butter Upgraded 330 g s extra kolagénom a MCT olejom.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.