🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Ranný blesk

Powerlogy raňajky s Jany Landlom

Máme pre vás videoseriál s tipmi na zdravé a rýchle Powerlogy raňajky! Keď si predstavíte rýchle a zdravé raňajky, vhodnejšieho “kuchára” než je Jany Landl budete hľadať ťažko. Čo odporúča energický kouč a vegán na začiatok dňa? Ranny blesk! Ten si veľmi jednoducho pripravíte a váš deň môže začať.

  • Kokosový jogurt v miske posypeme granolou. Koľko granoly?…podľa chuti. Ako vraví Jany, jemu chutí, takže pokojne aj viac než dosť. 😊
  • Banán nakrájame na kolieska a jednoducho vložíme do misky.
  • Ďalej môžete pridať ľubovoľné ovocie, my sme zvolili maliny.
  • Najväčší highlight “Ranného blesku” je kešu krém, ktorým zmes zalejeme.
  • Pre lepší efekt môžeme náš recept ešte dodekorovať posypaním granoly.

Tadá! Rýchle a zdravé raňajky sú na svete a my prajeme už len dobrú chuť a krásny deň.

Jany Breakfast Pack

KÚPIŤ PACK

Komentáre 1

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Juuj zbožňujem kešu sú moja slabosť. A hneď ako som videla tento recept tak sa mi slinky zbiehali. 😋A neodolala som a objednala som si aj ranajkovy set heheheeh. A podelila by som sa určite s mojou sestrou, pretože ona ma na Powerlogy namotala. Bez nej by som sa o vás tak skoro ani nedozvedela👌

Dakujem Jaro za komentar, navstevujem pani, kotra sa venuje cinskej medicine a odporuca ranajky zahrievajuce a nie ochladzujuce, ale samozrejme, kazdy nech si spravi svoj nazor. Pekny den.

No, ďakujem za odpoveď. Sám som sa podobne stravoval a je pravda, že je to chutné a ľahko stráviteľné. Kritická je, samozrejme, kvalita surovín. Teraz viem, že dlhodobo je takáto strava na raňajky mierne povedané diskutabilná. Ovocie, a zvlášť banán, je ochladzujúce, kokosový jogurt tiež, kešu krém je v pohode. Granolu by som si zobral povedzme na cestu alebo turistiku . Z dlhodobého hľadiska takéto raňajky zničia slezinu a oslabia obličky. Raňajky majú byť zahrievajúce, nie ochladzujúce. Ktoré druhy potravín sú zahrievajúce a ktoré ochladzujúce, príp. neutrálne-vrátane ochucovadiel- sa dá ľahko nájsť na internete, aj recepty. To je môj názor, nemusíte s ním súhlasiť. Ja viem, čo sú oslabené obličky a nie je jednoduché ich zregenerovať. Aj pri správnej strave to trvá roky, mám s tým osobnú skúsenosť. Pomohla mi až ajurvéda.

Rýchle možno ale zdravé určite nie. Toľko jednoduchých cukrov a ešte s ovocím a tukmi....chudera slezina... ale tvári sa to pekne.

Zdravíme Jaro. Rešpektujeme individuálny prístup a potreby každého človeka. Každý si vie naše recepty upraviť podľa svojich predstáv. My vnímame tento recept ako rýchly a zdravší pre väčšinu ľudí a to z viacerých dôvodov: jednak obsahuje výrazne nižšie množstvo cukru (celkového aj jednoduchých sacharidov) než bežné raňajky obsahujú. Ďalej z tohto celkového množstva sacharidov tvorí pomerne veľké množstvo vláknina (zo samotnej granoly, z ovocia aj orechov). Množstvo vlákniny a cukrov sa dá ešte zmeniť napríklad použitím zelenšieho banánu (čím je banán zrelší, tým viac jednoduchých cukrov a menej vlákniny obsahuje). Zrelší banán zabezpečí prírodne sladšiu chuť, zelenší zase ešte viac vlákniny. Maliny ako také obsahujú menej cukru a prirodzene väčšie množstvo antioxidantov (napr. vitamínu C). A nakoniec, náš kešu krém obsahuje zdravé tuky z kvalitných surovín. Jednoduchými výhodami receptu je nižšie množstvo sacharidov aj jednoduchých sacharidov, zdrojom sacharidov je ovocie, čo je výrazný rozdiel oproti rafinovanému cukru, recept je bez lepku, bez laktózy a kazeínu, obsahuje primerané množstvo tukov (každý si vie určiť svoju dávku) a tuky pochádzajú z kvalitných zdrojov (BIO kešu orechy a BIO kokos). Všetky tieto vlastnosti prispievajú k ľahkému tráveniu. Nevychádzame len z dojmu alebo tabuľkových hodnôt, vychádzame z osobných skúseností ľudí, ktorým recepty sadli a pomohli im zlepšiť pocit, ktorý po raňajkách majú.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.