Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Správne čítanie potravinových etikiet

Odborná prednáška

Ako správne čítať etikety zloženia potravín s odborníčkou Silviou Horeckou.
26,00  s DPH

Nie je na sklade

Správne čítanie potravinových etikiet 26,00 
Správne čítanie potravinových etikiet 26,00  s DPH

V rámci pravidelných edukatívnych workshopov a prednášok sme pre vás pripravili odbornú prednášku o tom, ako správne čítať a rozumieť etiketám na výrobkoch.

Prednášku povedie Silvia Horecká, zakladateľka portálu Terapia Jedlom, odborníčka na biochémiu, tovaroznalectvo a správnu tepelnú úpravu mäsa, tukov a zeleniny.

Prednáška bude aj o zaujímavých informáciách, podľa ktorých v niektorých krajinách pod tlakom médií výrobcovia potravín prišli s nápadom ako upraviť, alebo znížiť obsah éčiek na etikete aj napriek výskytu daného aditíva.

Začali nepopulárne éčka nahrádzať prírodnými aditívami, ktoré vypisujú slovom prírodné farbivá zo zeleniny a ovocia, alebo ak ide o aditívum napríklad z červenej repy a vo výrobku sa nachádza červená repa, toto aditívum sa nemusí uvádzať.

Alebo namiesto glutamanu sodného sa pridajú kvasničné extrakty alebo hydrolyzáty, ktoré sa už tak nepriateľsky na etikete netvária, ale sú zase drahšie ako glutamát. Týka sa to však niektorých krajín a ich legislatívy.

Prosím Vás ako už po mnohokrát, nájdite si čas na čítanie etikiet a premýšľajte, čo kúpite.

  • Silvia Horecká

Dátum: utorok 21. 4. 2020 o 18:00 – 20:30
Cena: 26 €
Počet miest: 40
Miesto: Powerlogy space&coffee – Lamačská cesta 3A

V cene lístka je káva, čaj, vybrané nápoje od Powerlogy a 10 % zľava na nákup produktov.

Kto je Silvia Horecká

Silvia patrí medzi popredných špecialistov na vedu o jedle a varení na Slovensku. Vyštudovala biochémiu, tovaroznalectvo a jej výber je inšpirovaný názormi aj ďalších odborníkov v oblasti potravinárstva, klinickej výživy, nutričnej genomiky, biochémie, ale aj tradičnou ázijskou, mediteránskou a stredoeurópskou terapiou stravovaním. Súčasne sa Silvia venuje osvete, publikačnej a prednáškovej činnosti. Viac o Silvii si môžete pozrieť na  www.terapiajedlom.sk

Recenzie na produkt

Your email address will not be published.

Vaše hodnotenie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.