Až -23 % Využite výhodné upratovanie skladu so širokou ponukou

Každý jeden človek sa po deťoch zmení. Musí.

  • čítanie na 5 min.

Každý jeden človek sa po deťoch zmení. Musí.

Kristína je mamou jedného trojročného výmyselníka a jednej maličkej princeznej. Počas prvej materskej sa začala venovať jej foodblogu s názvom The Tolerant Cook, v ktorom sa špecializuje na recepty pre ľudí s potravinovými intoleranciami.

Ako sama hovorí, stíha naraz všetko aj nič. Vďaka Powerlogy a konceptu biohackingu čerpá inšpiráciu, ako optimalizovať a skĺbiť svoje matersko–pracovno–blogerské povinnosti a pri tom si ešte ušetriť čas na obľúbené rodinné výlety. Kristína je už dlhé obdobie ambasádarkou Powerlogy a dnes máme tú česť vám ju predstaviť bližšie.

Raz si sa vyjadrila, že nie si žiadny šéfkuchár. Si obyčajná žena, ktorá sa musela prispôsobiť situácii v rodine. Čo by si poradila ostatným ženám, ktoré čelia novej situácii v rodine? Či už to je diagnostika intolernacie alebo nutnosť variť viac kvôli zavretým škôlkam a školám.

Nájsť si 10 ľahkých obľúbených jedál, ktoré chutia každému členovi a zároveň ich každý môže jesť. A mať vždy v zásobe suroviny na 3 z nich. Tým pádom viete rýchlo navariť jedlo, ktoré zaručene zje celá rodina, aj keď sa dostanete do časového stresu, alebo nestihnete nakúpiť.

Snažíš sa zvyšovať povedomie ľudí o potravinových intoleranciách a ukazuješ im spôsob, ako variť chutne, výživne a zdravo aj pri týchto obmedzeniach. Kde berieš ty sama chuť a silu robiť túto prácu a aké spätné väzby ťa najviac posúvajú?

Chuť a silu mám vďaka tomu, že ma veľmi iritujú dezinformácie, ktorých koluje po internete kopa. Ľudia v tom majú následne zmätok. Ja sama sa v nich často snažím zorientovať a nejakým ľahko pochopiteľným spôsobom posunúť vedomosti ďalej.

Kika na našom blogu pripravila tieto bezlepkové lievance s pistáciovým krémom. Recept je pre všetkých, ktorí majú radi niečo sladké, ale nechcú zaťažovať telo zbytočným množstvom cukru, lepku a laktózy.

Ako sa ti darí zvládnuť materstvo, manželstvo a prácu foodblogerky? Viem si predstaviť, že uvariť jedlo, nastylovať ho a potom nafotiť je časovo náročné. Hlavne ak už nejde o hobby ale prácu, v ktorej máš záväzky voči klientom.

Musím priznať, že to nie je ľahké. Naše druhé dieťa sa narodilo tri týždne pred prvým lockdownom, takže nám zároveň ostal doma starší syn. Tento rok bol v tomto ohľade náročný, na druhej strane ma situácia prinútila prehodnotiť svoje priority a znížiť objem práce na blogu. A zamerať sa na čas pre seba, aj keď ho stále nie je veľa.

Kde nachádzaš energiu do každodenných výziev? Čo ti silu dáva a čo uberá?

Častokrát som unavená a hovorím si, že je toho na mňa veľa – deti, práca, pandémia. Ale potom si poviem, že je to len o vlastnom nastavení mysle. Uvedomím si, že mám dve krásne zdravé deti, šťastné manželstvo a nemám sa prakticky na čo sťažovať. Energiu mi dávajú tri kávy denne, pravidelné cvičenie, beh a úsmevy našich detí.

Máš nejaké každodenné rituály, ktoré ťa podržia aj pri vypätejších situáciach?

Nemám konkrétne rituály. Ale viem, že keď som hladná, tak som nervózna. Takže každé ráno potrebujem začať výdatnými raňajkami a preferujem tiež obedovať a večerať vždy v rovnakom čase. 😄 Najčastejšie raňajkujem poctivý biely jogurt, trochu granoly, na vrch lyžicu orieškového krému a bobuľové ovocie.

Kešu krém s kokosom je môj obľúbený. Nebsahuje pridaný cukor a vďaka lahodnej chuti sa dá ľahko zakomponovať kamkoľvek. Veľké 500 gramové balenie? Pre rodinu ideálne. 😊

Zmenila si sa odkedy si mamou dvoch detí?

Áno asi o 5 kg. 😄 Určite som sa zmenila, zmenil sa celý náš život. Neviem, ako odpovedať na túto otázku jednoducho, ale myslím, že každý jeden človek sa po deťoch zmení. Musí.

Čo ťa učia tvoje deti?

Deti ma určite naučili viac plánovať, prioritizovať, ale napríklad aj efektívnejšie variť, upratovať a spať!

Stretnú sa vegán, celiatik a histaminik na návšteve… To nie je začiatok vtipu, ale pravidelná situácia v skupine tvojich priateľov, ako píšeš na svojom webe. Niekto by im pravdepodobne naservíroval iba vodu z kohútika, čo by im naservírovala tolerantná kuchárka Kristína Suchánková?

Tejto skupinke kamarátov väčšinou rôzne indické a ázijské recepty, v ktorých využívam zeleninu, strukoviny a ryžu, ale napríklad aj parádne mandľové maslo na slano!

Z produktov Powerlogy nedám dopustiť na BIO ghee, ktoré ma zachránilo počas obdobia alergie môjho syna na kazeín. Powerlogy BIO Ghee bol jediný mliečny produkt, ktoré dieťa tolerovalo.

Okrem ghee v domácnosti najčastejšie využívam napríklad Powerlogy Granolu ako raňajky pre celú rodinu, doplnenú o kešu krém. A pre trojročného synčeka je najväčšou odmenou Powerlogy Nougat.

Kika, ďakujeme za rozhovor a ti držíme palce.

Rozhovor pripravila Žaneta Morovská, autorka knihy Manifest mladej ženy.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-15 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.