Využite jesenné upratovanie skladu! A ako BONUS si v košíku pridajte tyčinku Upgraded Collagen Bar ako darček.

Ako na zdravé raňajky pre vaše deti, ktoré zlepšia funkciu ich mozgu?

Ako na zdravé raňajky pre vaše deti, ktoré zlepšia funkciu ich mozgu?

Čo dať deťom na raňajky a desiatu, aby ste mali istotu, že dostávajú serióznu výživu pre ich mozog? Tak, aby im nielen chutilo, ale aj poriadne pálilo a vedeli sa sústrediť?

Povedali sme si, že na Slovensku chceme zmeniť výživu rodiny k lepšiemu. A došli sme na to, že je najlepšie začať od raňajok. Nemusí sa hneď jednať o radikálnu zmenu, stačí začať od dôležitých princípov a postupne na nich pracovať.

Zmeňme prístup a začnime od mozgu

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že väčšina ľudí rieši jedlo len z pohľadu kalórií ako energie pre svaly a telo? Ako často hovoríme deťom, najedz sa, aby si vládal? Veľa detí je tak potom priam závislých na cukre a rôznych komerčných produktoch založených na prefíkaných sladidlách a dochucovadlách. V zásade na výrazne sladkej chuti. Alebo potom na raňajkových cereáliách, chrumkavých guličkách a mušličkách, ktoré rodičia rýchlo zalejú mliekom.
Prečo však od malička neprogramujeme deťom dôležitejšie presvedčenia? Prečo nekomunikujeme v zmysle najedz sa, aby ti to pálilo, aby si sa vedel sústrediť a aby ťa nezlomil vlčí hlad z prepadu hladiny cukru v krvi?

Totiž práve mozog rozhoduje o tom, kedy bude dieťa hladné, nervózne, podráždené, nesústredené či mentálne oslabené. Často pritom stačí len poznať a pridať do jedla pre mozog dôležité a chutné potraviny.

Nielen kalórie, ale vôbec správnu informáciu. Informáciu o sýtosti či aktivácii vybraných neurotransmiterov v mozgu ako je acetylcholín, serotonín či adekvátne množstvo dopamínu.

3 dôležité ingrediencie pre výživu mozgu detí, ale aj rodičov

Ak chceme niečo v životospráve zmeniť dlhodobo, tak jedlo musí byť nielen zdravé a funkčné, ale hlavne chutné. Prvým krokom je výber kvalitných ingrediencií a eliminácia rýchlych cukrov, múky, pečiva a podobne.

Z vedeckých štúdií a poznatkov by sa dali vybrať 3 najdôležitejšie raňajkové ingrediencie pre výživu mozgu detí:

  • Prebiotická vláknina (zelenina, vybrané ovocie, vybrané a ideálne bezlepkové plodiny ako ryža, pohánka, quinoa, ale aj pšeno a ovos)
  • Kvalitné a zdravé tuky (BIO maslo, ghee, olivový olej, orechy, vybrané semiačka, žĺtko, avokádo)
  • Hodnotné probiotiká (BIO alebo farmárske nepasterizované ovčie a kozie výrobky, kvalitné jogurty, kefír, ale aj poctivý kváskový chlieb)

Bezlepková miska granoly ako inšpirácia pre zlepšenie raňajok a komplexnú výživu

Pripravte si komplexnú raňajkovú misku založenú na poctivom plnotučnom jogurte (probiotiká, kvalitné tuky a proteín), bezlepkovej granole (pomalé sacharidy, proteín a prebiotická vláknina), bobuľovom ovocí (vitamíny, minerály a polyfenoly) a orieškovom masle (kvalitné tuky, vláknina, minerály a vitamíny pre mozog).

V tomto zložení nemusíte vôbec robiť kompromis medzi zdravím (funkčnosťou) a chuťou. Finta je totiž v tom, že mozgu chutia len cukry a tuky. Keď však spojíte zdravé tuky a pomalé cukry z ovocia alebo vybraných bezlepkových sacharidov ako sú ryžové, pohánkové či quinoa vločky, tak máte vyhraté.

Ak si chcete zapamätať dôležitý praktický princíp, tak začnite rýchle cukry vo výžive nahrádzať pomalými a sýtosť aj chuť vyriešte výberom zdravých tukov.

Na raňajky sú to najmä: orechy, semiačka, plnotučné BIO mliečne výrobky, ideálne ovčie a kozie jogurty, vajcia, avokádo či poctivé maslo.

Pozrite si NOVINKY Powerlogy z detskej línie

Podľa vyššie spomínaných princípov a štandardov sme v Powerlogy vyvinuli kompletnú detskú líniu. Je postavená na optimalizovaní receptúr, novej extra chrumkavej kakaovej granole bez lepku a tiež hladkom a jemnom nugáte bez kúskov orieškov, aby deťom sadol ešte viac.

Pripravili sme pre vás rovno aj zdravší a chutnejší raňajkový balíček, ktorý si vaše deti zamilujú. Samotné zloženie produktov je dôsledne konzultované s viacerými odborníkmi, najmä so Silviou Horeckou. Prezrite si novú líniu funkčných potravín Powerlogy určenú deťom a objavte silu čistej chuti.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.