🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Strakatý koláč s kolagénom

Dĺžka prípravy: 50 minút
Počet osôb: 4

Strakatý koláč s kolagénom

Prečo je tento koláč lepšou voľbou?

Hlavným dôvodom je fakt, že tento koláč obsahuje menej cukru než bežné sladké recepty. Ak použijete brezový alebo kokosový cukor, získate ďalší funkčný benefit. Koláč bude príjemne sladký, ale vďaka týmto druhom cukrov vám stúpne hladina cukru, a teda aj inzulínu v krvi iba mierne.

Prečo nemusíte robiť kompromis v chuti?

Menej cukru a pritom čistá chuť? Áno! Koláč obsahuje menej cukru, jeho čistú chuť však dopĺňajú autentické ingrediencie. Použitie kvalitného tvarohu, smotany, pravého kakaa a čokolády plnohodnotne nahrádza množstvá cukru alebo margarínu. Navyše pridáním kolagénu vášmu telu doprajete extra výživu. Vo finále si tak bez výraznej námahy vytvoríte krásny koláč, ktorý kombinuje obľúbené chute.

Postup:

  • Bielka vyšľaháme a odložíme ich bokom.
  • Rozhrejeme mlieko a rozpustíme v ňom čokoládu a necháme chvíľu vychladnúť. Túto zmes zmiešame s banánmi, žĺtkami, cukrom a MCT olejom (pozor, rozpustená čokoláda nemôže byť horúca).
  • Po dôkladnom premiešaní pridáme bielka a kypriaci prášok. Následne si uvaríme vanilkový puding.
  • Do cca 20×30 cm alebo 24×24 cm formy nalejeme cesto na korpus a do neho spravíme pudingové „fľaky“. Ešte môžeme cesto a puding poprepájať špáratkom, čím vytvoríme mramorový efekt.
  • Pečieme cca 30-35 min na 180 stupňov (najlepšie je vyskúšať cesto špáratkom – ak sa korpus neprilepí, koláč je upečený).
  • Po upečení vymiešame tvaroh so smotanou a kolagénom a navrstvíme na vychladnutý koláč.
  • Ozdobíme čokoládou a orieškovým kešu krémom.

Recept pre nás pripravila Andrea Šírová.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.