Využite jesenné upratovanie skladu! A ako BONUS si v košíku pridajte tyčinku Upgraded Collagen Bar ako darček.

Bezlepkové lievance s pistáciovým krémom od The Tolerant Cook

Dĺžka prípravy: 15
Počet osôb: 1

Bezlepkové lievance s pistáciovým krémom od The Tolerant Cook

Tento recept na lahodné a jednoduché lievančeky so štedrou dávkou pistáciového krému sme vytvorili exkluzívne pre generalibalans.sk

Recept je pre všetkých, ktorí majú radi niečo dobré pod zub, zároveň nechcú zaťažovať trávenie a metabolizmus zbytočným množstvom sacharidov a problematického lepku a laktózy. Ideálny dezert pre tých, ktorí chcú meniť životosprávu ale nemajú radi extrémy.

„Cesto“ je len z dvoch ingrediencií – vajíčok a banánu. Záverečnú čerešničku vytvorí úžasný pistáciový krém, ktorý sme vytvorili so skúseným špičkovým šéfkuchárom Martinom Záhumenským.

V receptúre sme spojili výberové pistácie a prémiový olivový olej, aby sme tak vyladili prirodzenú sladkosť krému Powerlogy Pistacchio, s ktorým sa nám podarilo vyhrať prestížne ocenenie Great Taste v Londýne a zaradiť sa tak medzi svetovú špičku v kvalite a chuti. Krém sme, ako všetky naše ostatné produkty, testovali tak, aby mal optimálny vplyv na metabolizmus a bezproblémové trávenie.

Môžete ho pojedať lyžičkou rovno z pohára alebo použiť ako prísadu do granoly či len tak na lyžicu s banánom, jahodami a broskyňami. Možno ho zakomponovať aj do smoothies, shakeov alebo pudingov. Výborné je aj pri domácom pečení alebo varení ako zdroj kvalitných zdravých tukov. Keďže obsahuje minimum sacharidov, je vhodný aj na výrobu snackov v low carb až keto štýle. Preto tieto bezlepkové a bezlaktózové lievance vyhovujú aj kritériám a zásadám tzv. paleo stravovania.

Postup prípravy:

  • Tyčovým mixérom zmixujte vajcia s banánmi
  • Vyprážajte na malom ohni na ghee masle, ktoré znáša vysoké teploty a dodá lievancom chuť masla.
  • Lievance ochutíme podľa preferencie, ja odporúčam čerstvé ovocie a poriadnu dávku pistáciového krému.

Lievance sú ideálne víkendové sladké raňajky, ktoré sa nikdy nezunujú. Keď sa Vám náhodou pistáciový už obje (ale tomu aj tak nikto neuverí) nič sa nestalo. Ešte stále je tu lieskovoorieškový krém, mandľové či kešu maslo.

Za sliny produkujúce fotky ďakujeme Kristíne Suchánkovej.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.