Bezlepkové lievance s pistáciovým krémom od The Tolerant Cook

Dĺžka prípravy: 15
Počet osôb: 6

Bezlepkové lievance s pistáciovým krémom od The Tolerant Cook

Tento recept na lahodné a jednoduché lievančeky so štedrou dávkou pistáciového krému sme vytvorili exkluzívne pre portál generalibalans.sk

 

Recept je pre všetkých, ktorý majú radi niečo dobré pod zub, zároveň nechcú zaťažovať trávenie a metabolizmus zbytočným množstvom sacharidov a problematického lepku a laktózy. Ideálny dezert pre tých, ktorí chcú meniť životosprávu ale nemajú radi žiadne extrémy.
„Cesto“ je len z dvoch ingrediencií – vajíčka a banánu, záverečnú čerešničku vytvorí úžasný pistáciový krém, ktorý sme vytvorili so skúseným špičkovým šéfkuchárom Martinom Záhumenským. V receptúre sme spojili výberové pistácie a prémiový olivový olej, aby sme tak vyladili prirodzenú sladkosť krému Power Pistacchio, s ktorým sa nám podarilo vyhrať prestížne ocenenie Great Taste v Londýne a zaradiť sa tak medzi svetovú špičku v kvalite a chuti. Krém sme, ako všetky naše ostatné produkty, testovali, aby mal optimálny vplyv na metabolizmus a bezproblémové trávenie. Môžete ho pojedať lyžičkou rovno z pohára alebo použiť ako prísadu do granoly či len tak na lyžicu s banánom, jahodami a broskyňami. Možno ho zakomponovať aj do smoothies, shakeov alebo pudingov. Výborné je aj pri domácom pečení alebo varení ako zdroj kvalitných zdravých tukov. Keďže obsahuje minimum sacharidov, je vhodný aj na výrobu snackov v low carb až keto štýle. Preto tieto bezlepkové a bezlaktózové lievance vyhovujú aj kritériám a zásadám tzv. paleo stravovania.

Postup prípravy:

  1. Tyčovým mixérom zmixujte vajcia s banánmi
  2. Vyprážajte na malom ohni na masle Ghee, ktoré znáša vysoké teploty a dodá lievancom chuť masla.
  3. Lievance ochutíme podľa preferencie, ja odporúčam čerstvé ovocie a poriadnu dávku pistáciového krému.

Lievance sú ideálne víkendové sladké raňajky, ktoré sa nikdy nezunujú. Keď sa Vám náhodou pistáciový už obje (ale tomu aj tak nikto neuverí) nič sa nestalo, ešte stále je tu lieskovoorieškový krém, manďlové či kešu maslo. Ak chcete trochu zaexperimentovať s podporou metabolizmu a regenerácie, vyskúšajte ich vylepšené verzie.

 

Ďakujeme za sliny produkujúce fotky Kristíne Suchánkovej!

 

Použité produkty

Najnovšie informácie zo sveta funkčných potravín

Odoberajte Powerlogy newsletter a získajte -7 % na prvý nákup.