🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

orieskove maslo recept

Dutch “Power“ Baby

Dĺžka prípravy: 20 minút
Počet osôb: 1

Dutch “Power“ Baby

Preferujete raňajky na sladko alebo na slano? Pri tomto recepte sa môžete rozhodnúť, akokoľvek chcete, dochutíte si ho až po jeho vyhotovení.
Ak ešte nepoznáte „Dutch Baby“, tak je to niečo medzi lievancom, palacinkou a omeletou. Originálny názov je „Dutch Baby“ alebo „German pancake“ (nemecká palacinka) a podáva sa nasladko. Keďže my naše recepty radi modifikujeme do zdravšej formy s čo najmenším obsahom cukru, tak sme pre vás otestovali nasledujúcu vylepšenú verziu.

S orechovymi kremami môžete experimentovať.

Postup: 

  1. Všetky ingrediencie zmiešajte. Ak pripravujete slanú verziu bez pridaného cukru, tak použite iba základné ingrediencie. Ak ste sa rozhodli pre sladký variant, pridajte aj voliteľné ingrediencie.
  2. Na panvici, ktorá je vhodná aj do rúry, roztopte 1 lyžicu kokosového oleja alebo ghee. Zmes nalejete na panvicu a opekajte cca 2 minútky.
  3. Dajte zapiecť do rúry na 200 stupňov dozlatista cca 15 minút.
  4. Servírujte.

Extra tipy na servírovanie: Ak ste do palacinky nepoužili žiaden cukor a chcete si zachovať nízkosacharidovú „bombu“, tak môžete palacinku pokvapkať výberovým panenským olivovým olejom Deortegas zo Španielska, ktory exkluzivne distribuujeme na Slovensko.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.