Akcia 2+1 na novú líniu inovatívnych proteínov | Upratovanie skladu so širokou ponukou

Paleo tekvicové lievance

Dĺžka prípravy: 30 minút
Počet osôb: 10

Paleo tekvicové lievance

Aj keď je medzi nami čoraz viac ľudí, ktorí si kontrolujú príjem lepku a cukru, asi mi dáte za pravdu, že vzdať sladkého sa celkom nedá. Veď ani nemusíte! Dôležité je poznať správne kombinácie, vybrať lepšiu ako bielu múku a byť otvorený experimentom v kuchyni. Rýchle lievance zo škorice sme tu už mali, tentokrát som využil sezónnu tekvicu a spravil lievance z tekvicového pyré, ktoré sú vhodné aj pre deti od 2 rokov.  Fantázii  sa medze nekladú, a vy môžete kľudne testovať aj iné typy múk, pridať trochu jablčnej vlákniny, alebo vymeniť mandľové mlieko za kokosové.

Postup

  1. V jednej miske zmiešame všetky suché suroviny, v druhej vajcia, tekvicové pyré a roztopené ghee maslo
  2. Všetko spojíme, vznikne nám cesto hustej konzistencie, do ktorého dolievame mandľové mlieko, až bude cesto krémovejšie.
  3. Horúcu panvicu zľahka potrieme ghee maslom a lyžicou ukladáme cesto, ktoré jemne uhladíme.
  4. Pečieme na miernom ohni z oboch strán cca 4-6 minút.
  5. Hotové lievance podľa chuti natrieme mandľovým maslom alebo polejeme medom a podávame.

Tip: Ako na tekvicové pyré? Veľmi jednoducho. Tekvicu si nakrájame na štvrťky, uložíme na pekáč a upečieme domäkka. Olúpeme kožu a vymixujeme dohladka. Na tento recept sa hodí menej vodnatá tekvica – napr. maslová, alebo hokkaido.

Tip č.2: Namiesto ghee masla, môžete kľudne použiť kokosový olej, alebo klasické maslo. Pre tých, čo však majú naozaj problém s kravskou bielkovinou, alebo laktózou odporúčam ghee, ktoré sme vyvinuli a testovali v laboratóriách na 100% tak, že naozaj neobsahuje ani trochu laktózy, či kazeínu, čo nemusí byť  pravidlom, ak si ghee človek robí v domácom vyhotovení.

Vyskúšajte aj ďalšie recepty vylepšenej životosprávy,  bez lepku a cukru. Nájdete ich na našom blogu POWER LIFE.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.