Nezabudnite si v košíku pridať tyčinku Upgraded Collagen Bar ako darček ZADARMO.

Raňajkové palacinky pre histaminikov

Dĺžka prípravy: 15 minút
Počet osôb: 1

Raňajkové palacinky pre histaminikov

Bezlepkový wrap, ktorý sme uverejnili nedávno, sa vám naozaj zapáčil. Nechali sme sa preto inšpirovať ďalšou rýchlou dobrotou. Burrito (z našej slovenskej verzie palacinky) je známe v mexickej kuchyni – bežne sa podáva na slano s ryžou, fazuľou a chilli. My sme ho však opäť vylepšili. Spravili sme burrito v našej bezlepkovej, kolagénovej a tak trochu palacinkami inšpirovanej verzii.

Cesto na naše burrito palacinky je univerzálne, preto si ho môžete naplniť podľa svojej chute a preferencií. Sladká verzia plnená naším pistáciovým krémom, je vhodná aj pre ľudí s histamínovou intoleranciou.

Slanú verziu si môžete dochutiť podľa svojej fantázie, my sme použili overenú klasiku syra so sušenými paradajkami.

Prečo je naše burrito lepšou voľbou?

Základom burrita je pšeničná tortilla, ale ako iste viete, pšeničný lepok v našej filozofii nemá svoje zastúpenie. Okrem toho sme ho chceli trochu odlahčiť, a preto sme vymysleli novú paleo, raňajkovú verziu, ktorá je skutočne hotová za pár minút.

Prečo nemusíte robiť kompromis v chuti?

Burritko si môžete naplniť čímkoľvek. Pokojne si vyberte svoj obľúbený prémiový krém, vami preferované sezónne ovocie alebo „zalovte“ v mrazničke ako my. Mali sme tam ešte z leta uložené brusnice a čučoriedky spod Tatier a maliny aj rakytník zo záhradky. Ak sa rozhodnete pre slanú verziu, kombináciou bazalkové pesto, feta, paradajky vyhráte na plnej čiare.

Postup:

  • Múky zmiešame s kolagénom, soľou a pridáme k vyšľahaným vajíčkam s vodou a MCT olejom. Metličkou vypracujeme hladké cesto.
  • Na štipke olivového oleja vypekáme palacinky.
  • Vychladnuté palacinky naplníme podľa chuti naslano alebo nasladko a zrolujeme na štýl burrita.

Recept pre nás pripravila Patrícia z blogu Hit je zdravo žiť.

Použité produkty

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.