Bezlepkové buritto s kolagénom

Dĺžka prípravy: 15 minút
Počet osôb: 1

Bezlepkové buritto s kolagénom

Bezlepkový wrap, ktorý sme uverejnili nedávno, sa vám naozaj zapáčil. Nechali sme sa preto inšpirovať ďalšou rýchlou dobrotou. Burrito je známe v mexickej kuchyni – bežne sa podáva na slano s ryžou, fazuľou a chilli. My sme ho však opäť vylepšili. Spravili sme burrito v našej bezlepkovej, kolagénovej a tak trochu palacinkami inšpirovanej verzii.

Prečo je naše burrito lepšou voľbou?

Základom burrita je pšeničná tortilla, ale ako iste viete, pšeničný lepok v našej filozofii nemá svoje zastúpenie. Okrem toho sme ho chceli trochu odlahčiť, a preto sme vymysleli novú paleo, raňajkovú verziu, ktorá je skutočne hotová za pár minút.

Prečo nemusíte robiť kompromis v chuti?

Burritko si môžete naplniť čímkoľvek. Pokojne si vyberte svoj obľúbený prémiový krém, vami preferované sezónne ovocie alebo „zalovte“ v mrazničke ako my. Mali sme tam ešte z leta uložené brusnice a čučoriedky spod Tatier a maliny aj rakytník zo záhradky. Ak sa rozhodnete pre slanú verziu, kombináciou bazalkové pesto, feta, paradajky vyhráte na plnej čiare.

Postup:

  • Múky zmiešame s kolagénom, soľou a pridáme k vyšľahaným vajíčkam s vodou a MCT olejom. Metličkou vypracujeme hladké cesto.
  • Na štipke olivového oleja vypekáme palacinky.
  • Vychladnuté palacinky naplníme podľa chuti naslano alebo nasladko a zrolujeme na štýl burrita.

Recept pre nás pripravila Patrícia z blogu Hit je zdravo žiť.

Použité produkty

Každý týždeň sa posuňte o krok vpred

Odoberajte Powerlogy newsletter a získate -7 % na prvý nákup.