Kvalitný kolagén a špeciálny MCT olej ako efektívne vylepšenia životosprávy

  • čítanie na 8 min.

Kvalitný kolagén a špeciálny MCT olej ako efektívne vylepšenia životosprávy

Viete ako si správne vybrať proteín pre každodennú výživu tkanív, pokožky, šliach a väzív? Zamysleli ste sa už niekedy, že okrem svalových tréningov si môžete vytrénovať aj metabolizmus pre efektívne spaľovanie?

7 dôležitých benefitov proteínu Power Collagen

V Powerlogy sme vybrali proteín, ktorý spĺňa najnáročnejšie kritériá kvality. Zdroj, biologická hodnota, vstrebateľnosť, využiteľnosť, chuť i široké možnosti finálnej konzumácie. V nasledujúcich riadkoch skúsime detailnejšie predstaviť Power Collagen, ktorý už v jednej serióznej dennej dávke ponúka až 7 dôležitých benefitov:

  1. Výživa tkanív:  proteín dodáva telu aminokyseliny, ktoré zabezpečujú kohéznosť, elasticitu a priamu výživu fascie.
  2. Podpora kostí a kĺbov:  podporuje silnejšie, ťažšie a pevnejšie kosti. Obsahuje 2 stavebné jednotky chrupavky, ktoré je po každom cvičení alebo športovom výkone nutné doplniť.
  3. Regenerácia pokožky a vlasov:  vďaka obsahu aminokyselín prolínu a glycínu podporuje hydratáciu, zabraňuje prehlbovaniu vrások, udržuje elasticitu vašej pokožky i pevné vlasy.
  4. Udržiavanie svalovej hmoty: prispieva k regenerácii a udržiavaniu svalovej hmoty, a to uľahčením syntézy kreatínu v tele.
  5. Spomaľuje starnutie: Power kolagén proteín nahrádza nevyhnutné bielkoviny, ktoré vekom slabnú a rozkladajú sa.
  6. Hlbší spánok: P proteín užitý pred spaním prehlbuje spánok, dodáva arginín pre stimuláciu uvoľňovania rastového hormónu a nutrienty nevyhnutné pre regeneráciu tkanív počas spánku.
  7. Silný mozog: proteín dodáva telu glycín, neurotransmiter zapojený v motorických a senzorických dráhach a taktiež syntéze ATP.

Optimálna dávka kvalitného proteínu, v správnej kombinácii a v správnom čase.

Na množstve proteínov, tak ako pri všetkom, záleží individuálne podľa vašich cieľov, športovej či nešportovej aktivity. Váš denný príjem by mal obsahovať od minimálne 15 % až po maximálne 30 % z celkového denného príjmu makroživín. Jednoducho 1,5 g – 2 g proteínu na kilogram svalovej hmoty. POZOR! Svalová hmota a vaša celková váha nie je to isté, a tak si pri bežnom Slovákovi odrátajte v priemere asi 20 % tuku.

Čo vlastne znamená MCT a načo je dobré?

Kokos je bohatý na nasýtené zdravé tuky a najmä na tuky známe ako triglyceridy so stredným reťazcom (MCT). MCT sú jedinečné tuky, ktoré sa rýchlo menia na ketóny, extra zdroj energie pri spaľovaní tukov. Viac ketónov znamená oveľa viac duševnej energie. Naozaj, mozog MILUJE ketóny! Ak budete jesť veľa MCT, prejaví sa to na schopnosti úžasnej koncentrácie. Čo sa týka ketónov, stále prebieha veľa výskumov, tie najnovšie však naznačujú, že okrem energetických majú ketóny aj blahodarné hormonálne účinky.
Každý tuk, či už ide o kokosový olej, maslo alebo špeciálny MCT olej, je zložený z mastných kyselín rôznej dĺžky reťazca. Dĺžka reťazca mastných kyselín rozhoduje o tom, ako dlho a „ľahko“ vám olej trávi a ako rýchlo získate hodnotnú energiu pre svoje telo a hlavne mozog. Hlavný rozdiel medzi MCT olejom a klasickým kokosovým olejom je v zložení kyselín – MCT olej z 99 % obsahuje iba najľahšie stráviteľné mastné kyseliny C6, C8 a C10 a neobsahuje skoro žiadnu kyselinu laurovú C12. Zároveň je bez chuti a bez zápachu a vznikol extrakciou práve z kokosového oleja.
Kokosový olej má, naopak, charakteristickú chuť a obsahuje 40 – 60 % kyseliny laurovej, ktorá sa trávi o niečo dlhšie, ale má aj antivírusové a antibakteriálne účinky. Každý olej tak má svoje využitie. Kokosový olej je vhodný primárne na varenie a pečenie a MCT olej sa používa za studena do kávy, smoothies a shakeov vďaka svojmu energetickému účinku. MCT pritom nezaťaží trávenie a v správnom protokole podporí priamu tvorbu ketónov, ktoré vášmu mozgu dodajú extra energiu. Intenzita účinku veľmi závisí od individuálneho stavu metabolizmu.
V každom prípade u viac ako 80 % ľudí, ktorí zaradili MCT olej do svojej životosprávy, sa zistili výrazné zlepšenia najmä v mentálnom výkone, schopnosti sústredenia a eliminácii potreby konzumácie nevhodných sacharidov.


 

Prečo je dobré piť kávu s tukom?

Ochutnajte energetické raňajky, ktoré zapnú váš mozog! Káva s MCT olejom nie je zázrak na chudnutie, ale ak si ju správne zaradíte do svojho komplexného protokolu, prinesie vám mnoho metabolického úžitku. Pridanie MCT do kávy poskytne telu rýchly prístup ku ketónom bez toho, aby muselo čakať, kým sa tuky najprv premenia. V kokosovom oleji je iba 15 % MCT tukov produkujúcich ketóny.
Našťastie, je možné získať koncentrované MCT oleje, ktoré obsahujú až 15-krát viac MCT ako bežný kokosový olej! Najdôležitejšou výhodou je to, že vďaka Power Coffee s maslom a MCT tukom dokážete ľahšie prekonať nástrahy „hladovania“ a v podstate bez prípravného obdobia rovno efektívne trénujete metabolizmus. V jednoduchosti to znamená, že telo učíte lepšie spaľovať tuky. Vedecky povedané, ide o aplikáciu tzv. cyklickej ketózy, ktorú aktivujete práve vďaka špeciálnym MCT tukom.

Komentáre

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

Power informácie do vašej schránky

Odoberajte Power newsletter a získajte -7% na prvý nákup