🎄 Výhodné balíky 1+1 a 2+1 GRÁTISDoprava zadarmo v rámci SR

Kvalitný kolagén a špeciálny MCT olej ako efektívne vylepšenia životosprávy

  • čítanie na 5 min.

Kvalitný kolagén a špeciálny MCT olej ako efektívne vylepšenia životosprávy

Viete ako si správne vybrať proteín pre každodennú výživu tkanív, pokožky, šliach a väzív? Zamysleli ste sa už niekedy, že okrem svalových tréningov si môžete vytrénovať aj metabolizmus pre efektívne spaľovanie?

7 dôležitých benefitov proteínu Power Collagen

V Powerlogy sme vybrali proteín, ktorý spĺňa najnáročnejšie kritériá kvality. Zdroj, biologická hodnota, vstrebateľnosť, využiteľnosť, chuť i široké možnosti finálnej konzumácie. V nasledujúcich riadkoch skúsime detailnejšie predstaviť Power Collagen, ktorý už v jednej serióznej dennej dávke ponúka až 7 dôležitých benefitov:

  1. Výživa tkanív:  proteín dodáva telu aminokyseliny, ktoré zabezpečujú kohéznosť, elasticitu a priamu výživu fascie.
  2. Podpora kostí a kĺbov:  podporuje silnejšie, ťažšie a pevnejšie kosti. Obsahuje 2 stavebné jednotky chrupavky, ktoré je po každom cvičení alebo športovom výkone nutné doplniť.
  3. Regenerácia pokožky a vlasov:  vďaka obsahu aminokyselín prolínu a glycínu podporuje hydratáciu, zabraňuje prehlbovaniu vrások, udržuje elasticitu vašej pokožky i pevné vlasy.
  4. Udržiavanie svalovej hmoty: prispieva k regenerácii a udržiavaniu svalovej hmoty, a to uľahčením syntézy kreatínu v tele.
  5. Spomaľuje starnutie: Power kolagén proteín nahrádza nevyhnutné bielkoviny, ktoré vekom slabnú a rozkladajú sa.
  6. Hlbší spánok: P proteín užitý pred spaním prehlbuje spánok, dodáva arginín pre stimuláciu uvoľňovania rastového hormónu a nutrienty nevyhnutné pre regeneráciu tkanív počas spánku.
  7. Silný mozog: proteín dodáva telu glycín, neurotransmiter zapojený v motorických a senzorických dráhach a taktiež syntéze ATP.

Optimálna dávka kvalitného proteínu, v správnej kombinácii a v správnom čase.

Na množstve proteínov, tak ako pri všetkom, záleží individuálne podľa vašich cieľov, športovej či nešportovej aktivity. Váš denný príjem by mal obsahovať od minimálne 15 % až po maximálne 30 % z celkového denného príjmu makroživín. Jednoducho 1,5-2 g proteínu na kilogram svalovej hmoty.

POZOR! Svalová hmota a vaša celková váha nie je to isté, a tak si pri bežnom Slovákovi odrátajte v priemere asi 20 % tuku.

Čo vlastne znamená MCT a načo je dobré?

Kokos je bohatý na nasýtené zdravé tuky a najmä na tuky známe ako triglyceridy so stredným reťazcom (MCT). MCT sú jedinečné tuky, ktoré sa rýchlo menia na ketóny, extra zdroj energie pri spaľovaní tukov. Viac ketónov znamená oveľa viac duševnej energie. Naozaj, mozog MILUJE ketóny! Ak budete jesť veľa MCT, prejaví sa to na schopnosti úžasnej koncentrácie. Čo sa týka ketónov, stále prebieha veľa výskumov, tie najnovšie však naznačujú, že okrem energetických majú ketóny aj blahodarné hormonálne účinky.

Každý tuk, či už ide o kokosový olej, maslo alebo špeciálny MCT olej, je zložený z mastných kyselín rôznej dĺžky reťazca. Dĺžka reťazca mastných kyselín rozhoduje o tom, ako dlho a „ľahko“ vám olej trávi a ako rýchlo získate hodnotnú energiu pre svoje telo a hlavne mozog. Hlavný rozdiel medzi MCT olejom a klasickým kokosovým olejom je v zložení kyselín – MCT olej z 99 % obsahuje iba najľahšie stráviteľné mastné kyseliny C6, C8 a C10 a neobsahuje skoro žiadnu kyselinu laurovú C12. Zároveň je bez chuti a bez zápachu a vznikol extrakciou práve z kokosového oleja.

Kokosový olej má, naopak, charakteristickú chuť a obsahuje 40-60 % kyseliny laurovej, ktorá sa trávi o niečo dlhšie, ale má aj antivírusové a antibakteriálne účinky. Každý olej tak má svoje využitie. Kokosový olej je vhodný primárne na varenie a pečenie, a MCT olej sa používa za studena do kávy, smoothies a shakeov vďaka svojmu energetickému účinku. MCT pritom nezaťaží trávenie a v správnom protokole podporí priamu tvorbu ketónov, ktoré vášmu mozgu dodajú extra energiu. Intenzita účinku veľmi závisí od individuálneho stavu metabolizmu.

V každom prípade u viac ako 80 % ľudí, ktorí zaradili MCT olej do svojej životosprávy, sa zistili výrazné zlepšenia najmä v mentálnom výkone, schopnosti sústredenia a eliminácii potreby konzumácie nevhodných sacharidov.

Prečo je dobré piť kávu s tukom?

Ochutnajte energetické raňajky, ktoré zapnú váš mozog! Káva s MCT olejom nie je zázrak na chudnutie, ale ak si ju správne zaradíte do svojho komplexného protokolu, prinesie vám mnoho metabolického úžitku. Pridanie MCT do kávy poskytne telu rýchly prístup ku ketónom bez toho, aby muselo čakať, kým sa tuky najprv premenia. V kokosovom oleji je iba 15 % MCT tukov produkujúcich ketóny.

Našťastie, je možné získať koncentrované MCT oleje, ktoré obsahujú až 15-krát viac MCT ako bežný kokosový olej! Okrem toho, vďaka Power Coffee s maslom a MCT tukom dokážete ľahšie prekonať nástrahy „hladovania“ a v podstate bez prípravného obdobia rovno efektívne trénujete metabolizmus. V jednoduchosti to znamená, že telo učíte lepšie spaľovať tuky. Vedecky povedané, ide o aplikáciu tzv. cyklickej ketózy, ktorú aktivujete práve vďaka špeciálnym MCT tukom.

Komentáre 1

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Dobrý deň. Je nejako zabepečené, že sa kolagénom neprenesie tzv. choroba šialených kráv alebo nejaké iné choroby, ktoré sa prenášaju z hovädziny nie tepelne spracované produkty? ďakujem

Dobrý deň, Lenka. Proces výroby je viacnásobne kontrolovaný. Do výroby kolagénu nesmú ísť žiadne časti chorých zvierat. Toto ochorenie sa však vo všeobecnosti prenáša iba cez nervové tkanivá, ktoré sú v dnešnej dobe oddeľované štandardne už na bitúnku. Všetko, čo do výroby prechádza, sa musí podložiť laboratórnou kontrolou hneď na vstupe. 

Dobrý deň, kúpila som si váš kolagén, keďže pri dojčení som cítila bolesti kolien, zubov a zhoršila sa mi pokožka. Zarazilo ma, že vzadu je na výrobku malým napísané, že nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Na stránke nič také uvedené nemáte pri popise produktu a v komente ste dokonca odpísali na otázku, že v tehotnosti je vhodný. Ako to prosím teda je správne? Vďaka, Andrea

Dobrý deň Andrea, od 1.5. máme Collagen zaevidovaný ako výživový doplnok a slovenská legislatíva neumožňuje uvázdať na obale informáciu o užívaní produktu u tehotných a dojčiacich žien. Avšak náš Collagen je ako keby ste jedli hovädzí vývar a neobsahuje žiadne prímesy. Jedná sa o čistý hydrolizovaný hovädzí proteín.

Dobrý deň. Váš kolagén užívam už viac ako 2 roky ale v poslednej dobe sa ku mne dostala informácia, že aby bol využiteľný treba ho konzumovať zároveň v vitamínom C. Ja si kolagén dávam do kávy spolu s MCT a kurkumou takže si neviem dosť dobre predstaviť ako k nemu pridám aj C-čko... ale poprosím o názor. Vopred ďakujem.

Dobrý deň Lucia, celkovo nezáleží až tak na tom, že príjímate naraz MCT olej s vitamínom C, ale to, že vitamínu C máte v životospráve dostatok. Stačí teda keď budete denne konzumovať zeleninu a vybrané ovocie, lebo celkovo aj tak vitamín C pre zdravie a vitalitu v tele treba.

Dobry den je vas kolagen vhodny pre tehotne zeny? Dakujem

Dobrý deň Michala, náš Collagen je ako keby ste jedli hovädzí vývar a neobsahuje žiadne prímesy. Jedná sa o čistý hydrolizovaný hovädzí proteín, čiže je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je power collagen vhodný aj pre dojčiace matky. Ďakujem

-7 % na prvý nákup

Odoberajte Powerlogy newsletter a vychutnajte si zdravé potraviny výhodne.